У Житомирі блокували діяльність групи людей, які за шахрайською схемою привласнювали квартири житомирян. До складу групи входили працівники нотаріальних контор, підприємств з технічної інвентаризації, державні реєстратори, рієлтори та посередники. Про це Суспільному Житомир повідомила пресофіцерка СБУ в Житомирській області Ірина Мартинюк.

За її словами, організували схему двоє житомирян, які мають кримінальне минуле. Також до справи вони залучали окремих працівників бюро технічної інвентаризації та нотаріусів.

"Ошукували вони, насамперед, самотніх літніх людей, – каже Ірина Мартинюк. –учасники групи обіцяли їм підтримку та спонукали підписати договір купівлі-продажу помешкання за безцінь або оформити дарування. Також до уваги потрапляло житло, власники якого померли, а родичі не оформили спадщину. Через своїх нотаріусів виготовляли й реєстрували заднім числом фіктивні документи, що нібито засвідчували право власності шахраїв на такі квартири".

Забирали квартири за шахрайською схемою: в Житомирі виявили групу людей, причетних до справ із нерухомістю

Зі слів Ірини Мартинюк, діяла ще одна схема, яку члени групи вигадали з початком повномасштабного вторгнення. Вони надсилали державним реєстраторам фейкові запити від імені правоохоронних органів з вимогою негайно надати інформацію про нерухоме майно, власниками якого є громадяни держави-агресора. В такий спосіб рієлтори сподівалися переоформити майно на себе.

За інформацією ГУНП України в Житомирській області, за цією схемою переоформили понад десяток квартир. За місцями проживання, роботи та у транспортних засобах фігурантів, які можуть бути причетні до шахрайського заволодіння нерухомості провели понад 30 обшуків. Правоохоронці вилучили мобільні телефони, комп’ютерну техніку, документи щодо права власності, технічну документацію, довіреності, печатки, штампи, транспортні засоби, гроші в національній та іноземній валюті, йдеться в повідомленні. Крім того, вилучили незаповнені бланки паспортів та свідоцтв про народження старого зразка з печатками.

На даний час вирішують питання про накладення арешту на вилучене майно. Призначили низку судових експертиз. Встановлюється роль та участь кожного з фігурантів.

Слідчі дії проводяться в рамках розслідування кримінального провадження за статтею "Шахрайство" Кримінального кодексу України, за якою закон передбачає до 12-ти років позбавлення волі.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

Джерело