Найбільша кількість дощу в Україні протягом 25 травня випала на Черкащині — в Умані. Про це розповів Суспільному начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Віталій Постригань розповів, що 25 травня в Умані випало 80% кліматичної норми травня та відповідає критерію небезпечного метеорологічного явища І рівня небезпечності:

Відповідає критерію небезпечного: найбільший дощ в Україні пройшов на Черкащині

"Літньому сезону властивий мозаїчний характер злив. Вчора вдень у Жашкові та Звенигородці було сухо, а в Умані за три години вилилося аж 41 міліметр дощу тобто 80% кліматичної норми травня. Для кращого розуміння кількісної характеристики — це цілих чотири відра води на один метр квадратний. За кількістю та інтенсивністю випадання це відповідає критерію небезпечного метеорологічного явища І рівня небезпечності".

Кількість та інтенсивність дощу на метеорологічних станціях Черкащини Жашків, Звенигородка та Умань, які знаходяться на відстані до 80 км одна від одної, відрізнялася в десятки разів, зазначив синоптик.

"Вчора (25 травня — ред.) вдень місто Умань стало абсолютним лідером за кількістю опадів в Україні. Причина – «суперкомірки», які набагато потужніші за звичайні хмари. Як відомо, енергетика звичайної хмари еквівалентна ядерному заряду у 20 кілотонн, тоді як енергетика «суперкомірки» може бути у 100 разів більшою".

З його слів, на решті території Черкащини синоптики зафіксували лише 1-2 міліметри дощу.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Джерело