Також лідер партії "ЄС" зазначив, що Єврокомісія має знайти шляхи розблокування українського експорту

Петро Порошенко, який провів низку зустрічей з керівництвом європейських інституцій в Брюсселі, заявив журналістам, що ефективність санкцій проти росії має бути такою, аби щонайменше утричі зменшити її воєнну спроможність. П'ятий президент також зазначив, що Єврокомісія має знайти шляхи розблокування українського експорту. Про це повідомляє пресслужба партії "ЄС".

"Однією з головних тем і в Європарламенті, і в Єврокомісії, включно з віцепрезидентом Домбровскісом, були торговельний режим і підтримка економіки України, розблокування експорту аграрної продукції", – зазначив Порошенко.

Порошенко: ефективність санкцій проти росії має бути такою, аби щонайменше утричі зменшити її воєнну спроможність (Відео)

Він наголосив: "Станом на зараз Угорщина ще не розблокувала свої кордони. Черги на кордонах стоять кілометрові. Інструменти Єврокомісії для того, щоб ринок Євросоюзу був відкритий для наших сільгоспвиробників і переробників, а це – дві третини українського експорту, – сьогодні потребують вивірених і мудрих рішень. Ми чекаємо 5 червня, коли буде продовження відповідних заходів і, безумовно, бажаємо, щоб вибори в країнах-членах точно не впливали і не перешкоджали взаємозв'язку економік України і Європейського Союзу".

За словами політика, Єврокомісія приділяє окрему увагу питанням фінансової підтримки України.

"Ви знаєте, що після нашої зустрічі віцепрезидент Домбровскіс оголосив про виділення €1,5 млрд  на фінансову підтримку України в рамках макрофінансової допомоги. Це має відбуватися кожен місяць для реалізації 18-мільярдної програми фінансової підтримки України з боку Євросоюзу. Але це не просто передача грошей. Це передача грошей з умовами. І ці умови є стимулом для реформ. Сьогодні це чітка грошова, фінансова мотивація України проводити реформи", – розповів Порошенко.

"Це і захист реформи децентралізації, державних закупівель, корпоративного управління, реформи публічної влади, захист свободи слова, демократії і свободи. В цих напрямках, безумовно, дуже ефективні важелі координації з українським громадянським суспільством, парламентом, політичними силами і владою", – зауважив п'ятий президент.

Ще одна важлива позиція – це посилення санкцій проти росії, зазначив Порошенко.

"Дуже важливі напрацювання, здійснені нашою командою щодо оцінки ефективності санкцій. Вони мають полягати лише в тому, наскільки ми перерізали росіянам можливість фінансувати війну. Ось ми зменшуємо обсяг фінансування експорту росії, зменшуємо позиції, які даватимуть росії можливість продовжувати війну, втричі", – підсумував лідер "ЄС".

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Дивіться також відео за темою:

залишити путіна без грошей – Порошенко назвав 7 кроків.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело