Ветеран АТО з Житомира Олександр Швецов разом із побратимом з Києва Сергієм Храпко під час пішого марафону "Із полум'я зродились" зібрав три з половиною мільйони гривень. Чоловіки за п'ять днів зробили понад 171 тисячу кроків, рухаючись назустріч один одному та подолали відстань у 120 кілометрів. Про це Суспільному розповів ветеран АТО Олександр Швецов.

За його словами, зустрілись побратими 19 травня у селі Юрів на Київщині. Збір коштів на гастроскоп триває.

"Ми зустрілися на точці "Yellow fly", біля жовтого літака, – каже Олександр Швецов. – Першу фразу, яку я сказав: "Напевно це вперше, коли я радий тебе бачити". І це ми просто жартували. Але відчуття кльові, бо ми зробили щось хороше. І це, напевно, було найголовніше під час нашої зустрічі. Я бачив в очах Сергія блиск, оскільки він відчував себе корисним. Так само і я себе вважаю корисним".

Збір коштів триває: ветерани АТО зібрали три з половиною мільйони гривень на гастроскоп для шпиталю

Зібрані кошти витратять на гастроскоп для приймального відділення Національного військово-медичного клінічного центру "Головний військово-медичний госпіталь", який коштує три мільйони 633 тисячі гривень.

"Головне, що ми зібрали майже усю суму. На вчора залишалося пів мільйона, сьогодні вже залишається 150 тисяч гривень. Я впевнений, що люди додонатять і у шпиталі буде гастроскоп. Це була найголовніша мета нашого заходу. Я думаю, що можливо сьогодні ввечері або завтра у соцмережах ми вже повідомимо про те, що збір закритий. І подякуємо усім людям, які нам допомогли", – говорить Олександр Швецов.

Люди також донатили ветеранам коли зустрічали їх по дорозі.

"Найбільше запам'яталося, напевно, коли до нас підходили діти і донатили. Хтось приносив морозиво. Але ще важливішим було те, що вони говорили нам. Вони казали, що знають, що ми були на війні. І я розумів, що це не просто слова, які їм сказала мама лише дві хвилини тому. Я розумів, що росте покоління, яке розуміє, що йде війна. Вони розуміють, з ким ми воюємо і за що ми воюємо ", – розповідає Олександр Швецов.

За словами Олександра, дистанцію планували пройти за вісім днів, але вдалось це зробити за п'ять. Найтяжчим був четвертий день.

"Було найспекотніше, а коли спека, то в мене у протезі нога більше пітніє, – каже Олександр Швецов. – Він перекручується і мені було важче йти. Тому доводилося зупинятися, протирати протез та знову переодягати його. Сергію було набагато важче пересуватися ніж мені, бо у нього немає руки та ноги. Мені трохи допомагали милиці, а у нього не було такої можливості, тому я вирішив йти трохи швидше. Але Сергій для мене абсолютний герой".

Окрім зібраних грошей побратими встановили рекорд України у номінації "Найбільша кількість кроків, зроблених двома протезованими людьми назустріч один одному".

"У моєму випадку, вісім років тому я думав, що буду пересуватися тільки за пенсією до пошти і назад. Але якось у моєму житті так сталося, що звідкись з'явився чоловік у жилетці з написом "Рекорди" і вручив мені табличку, в якій вказано, що я встановив новий рекорд України. Тому я хочу сказати усім дівчатам і хлопцям, які отримали такі ж самі ампутації, як у мене, що життя на цьому не закінчується. Кожен день вашого життя може бути рекордом".

Що відомо про марафон "Із полум'я зродились"

15 травня ветеран АТО Олександр Швецов розпочав піший благодійний марафон "Із полум'я зродились". Житомирянин планує пройти понад 60 кілометрів назустріч побратиму Сергію Храпку, щоб зібрати гроші на обладнання для київського шпиталю.

За добу ветеран АТО з Житомира разом з побратимом зібрав більше мільйона гривень на обладнання для шпиталю.

19 травня ветеран АТО з Житомира Олександр Швецов разом із побратимом з Києва Сергієм Храпко пройшов марафон "Із полум'я зродились", щоб зібрати гроші на гастроскоп для київського шпиталю.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

Джерело