Очільник уряду Польщі Матеуш Моравецький назвав плани Кремля щодо дебатів про санкції проти Варшави у Державній думі Росії типовою пропагандою.

Про це повідомляє польське радіо RMF24.

Напередодні спікер Держдуми РФ В'ячеслав Володін заявив, що Польща повинна бути покарана за "зраду історичної пам'яті" щодо визволення Радянським Союзом під час Другої світової війни.

Моравецький: Плани Кремля щодо дебатів стосовно компенсації РФ за радянські інвестиції у Польщу — типова пропаганда

Також він додав, що Варшава повинна виплатити РФ понад 750 мільярдів доларів, які мають бути компенсацією за радянські інвестиції в Польщу після Другої світової війни. Він також заявив, що Польща повинна повернути території, які, на його думку, завдяки Росії вона отримала після війни.

"РФ вже завдала такої шкоди в Україні. Водночас Радянський Союз, попередник Росії, несе відповідальність за величезні втрати, пов'язані зі знищенням значної частини польської матеріальної спадщини. Це також типова – раніше я б сказав "радянська", тепер можна сказати "російська" – пропагандистська авантюра", – сказав Моравецький, коментуючи заяви спікера Держдуми В'ячеслава Володіна.

Польський прем'єр додав, що РФ намагаються, перш за все, "використовувати таку стратегію, щоб облити брудом усіх навколо".

"Саме так я бачу те, що зараз намагається представити РФ. Росії, безумовно, доведеться заплатити величезні репарації Україні, як і іншим, через те, що вона вчинила воєнні злочини й призвела до величезних економічних втрат", – заявив Матеуш Моравецький.

Джерело