Дніпровський районний суд Києва на своєму засіданні 27 березня ще на два місяці залишив під вартою Владислава Мангера та Олексія Левіна, обвинувачуваних у справі про вбивство херсонської активістки Катерини Гандзюк. Про це у коментарі Суспільному повідомила адвокатка Віктора Гандзюка Ольга Веретільник.

27 березня суд розглянув клопотання про продовження запобіжного заходу Мангеру та Левіну.

Прокурор долучив до клопотання протокол допиту свідка Павла Пилипенка. Він ще в жовтні 2022 під час допиту повідомив, що син Мангера Іван намагався його підкупити, для того, щоб той змінив показання. Сторона захисту заперечувала проти долучення цього протоколу до матеріалів. Суд їм відмовив і дослідив цей доказ.

Справа Гандзюк: Мангер і Левін залишаються під вартою ще на 2 місяці

Павло Пилипенко раніше давав показання про те, що йому про причетність Мангера до справи казав Ігор Павловський. Також він сказав, що чув розмову між Левіним і Сергієм Торбіним (виконавцем). Вона, ймовірно, стосувалась виконання замовлення про напад на Катерину Гандзюк. Йшлося про те, що “Миколайович” (малось на увазі Мангер) не задоволений темпом виконання замовлення.

Клопотання про продовження запобіжного заходу задовольнили.

Що відомо про Катерину Гандзюк та розслідування її вбивства

Катерина Гандзюк — громадська діячка, колишня радниця міського голови Херсона, виконувала обов'язки керівниці справами виконавчого комітету Херсонської міськради.

31 липня 2018 року Катерину Гандзюк облили кислотою. З опіками її доправили в реанімацію, вона перенесла понад 10 операцій. 4 листопада Катерина померла у київській лікарні від розриву тромбу. Їй було 34 роки.

Правоохоронці встановили підозрюваних в організації та виконанні нападу на Гандзюк. Це Микита Грабчук, Володимир Васянович, В'ячеслав Вишневський, Віктор Горбунов і Сергій Торбін. Вони визнали провину та пішли на угоду зі слідством, отримавши від 3 до 6,5 років тюрми. Підозрюваними співорганізаторами злочину є експомічник нардепа Паламарчука Ігор Павловський та радник голови Херсонської облради Олексій Левін, а замовником — голова Херсонської облради Владислав Мангер. Перед нападом Левіна і Мангера Гандзюк звинуватила у причетності до підпалу Олешківського лісу задля безперешкодного списання та розпилу.

Павловського, у жовтні 2020 року його засудили умовно. Його визнали винним у замовчуванні фактів щодо нападу на Гандзюк. На допиті Павловський сказав, що за нападом стоять Мангер та його радник Левін, оскільки Гандзюк "забагато гавкала". Левін переховувався від слідства за кордоном. Його затримали у Болгарії 24 січня 2020 року. Болгарські правоохоронці повідомили, що ідентифікували Левіна за відбитками пальців, адже підозрюваний змінив зовнішність. Інтерпол передав Левіна в Україну, урешті його взяли під варту. За даними слідства, він слідкував за Гандзюк і організував напад на активістку. Мангера у червні 2020-го взяли під варту. Його обвинувачують у замовленні нападу на Гандзюк.

Друзі та родичі Катерини Гандзюк вважають, що до злочину причетні також ексочільник Херсонської ОДА Андрій Гордєєв, його заступник Євген Рищук і правоохоронці, які допомагали тікати Левіну.

Чому суд у справі Гандзюк досі триває

Справа про напад на Катерину Гандзюк передана на розгляд в Дніпровський райсуд Києва ще в серпні 2020 року, але розглядається досі.

У лютому 2023-го року активісти ініціативної групи “Хто замовив Катю Гандзюк?” заявили, що адвокати обвинувачених затягують справу.

На стадії допиту свідків сторона обвинувачення викликала 102 людей, однак не забезпечує організації допиту цих свідків.

“Потім, якщо суд прийме рішення не на їхню користь, Мангер та Левін матимуть змогу говорити про неповноту судового розгляду та просити розглянути справу повторно”, – йдеться у заяві активістів.

Читайте також

"Катя створювала їм такий світ навколо, що вони реально боялися". Інтерв'ю з чоловіком Каті Гандзюк

"Катя змалку любила Україну і хотіла змінити рідну державу" — Віктор Гандзюк

Джерело