У Черкасах 27 березня відкрили пам’ятну дошку на честь загиблого на війні волонтера, бійця Павла Собка.

Із 2015-го він допомагав військовим на Сході. Із початку повномасштабного російського вторгнення в Україну пішов добровольцем до Черкаської ТРО. Загинув 25 квітня 2022-го року від кулі снайпера в боях за Попасну на Луганщині. У нього залишилися дружина та двоє дітей.

Серед присутніх на відкритті дошки — дружина загиблого Марина Собко:

У Черкасах відкрили пам’ятну дошку на честь загиблого волонтера Павла Собка

Я вважаю, що це потрібно робити для наших дітей, для покоління, яке буде зростати. Павла багато хто знав, як волонтера, як патріота, як захисника, і просто як людину з великим серцем".

Друг загиблого волонтера Юрій Кулик прийшов підтримати пані Марину.

"Я Пашу знаю з самого дитинства, бо ми із сусідніх сіл. Волонтерити ми почали з ним з 2015 року. Об’їздили всі гарячі точки, всю фронтову лінію. Паша – це справжній патріот України".

Зі слів черкасця пана Григорія, на честь тих, хто поклав життя за Україну варто називати й вулиці, й алеї:

"Вони життя віддали за нашу країну, за свою Україну, за своїх рідних, батьків, дітей, дружин".

Ініціатив щодо перейменування Черкаської школи імені Путейка не було – директорка

Що відомо Нині місце відпочинку перейменували, ушанувавши пам’ять Павла Собка – волонтера, українського бійця, який загинув у квітні 2022 у боях за Попасну. Петицію про перейменування алеї Путейка в Черкасах підтримали понад пів тисячі людей. 25 лютого у Черкасах демонтували пам’ятний знак Петру Василині та інформаційну табличку "Алея Путейка", розповіли в КП "Челуаш". Алею Путейка в Черкасах назвали на честь героя Радянського Союзу Михайла Путейка – генерала дивізії, яка визволяла місто 1943-го року. У Черкасах на честь радянського героя також названа школа №27. Утім пропозиції щодо зміни назви Черкаської спеціалізованої школи №27 імені Михайла Путейка не надходили, розповіла Суспільному директорка навчального закладу Леся Пасічник.

Вперше масштабне перейменування в Черкасах відбулося 2016 року після прийняття Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки". Тоді нові назви вулиць і провулків міста були затверджені рішеннями Черкаської міської ради, розпорядженнями міського голови та голови обласної державної адміністрації.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також У Черкасах демонтували радянську зірку Алея на честь загиблого волонтера: черкаські депутати підтримали петицію Симона Петлюри замість Василини: в Черкасах хочуть перейменувати вулицю

Джерело