Рятувальників Полтавщини навчали, як гасити пожежі за допомогою тактичного робота. Він дозволяє це робити у важкодоступних та небезпечних місцях, розповів Суспільному начальник аварійно-рятувальної частини ДСНС регіону Олексій Нестеренко. Його придбали ще наприкінці минулого року, і важить він 700 кілограмів.

Тактичним роботом навчилися керувати десяток надзвичайників Полтавщини. Він призначений, зокрема, для гасіння пожеж у складнодоступних чи небезпечних місцях.

"З дистанції, а також для різних видів гасіння пожеж, як лісових, торфових, так і при ліквідації пожеж на завалених, зруйнованих будівлях. І для перевезення вантажів", каже начальник аварійно-рятувальної частини ДСНС Полтавщини Олексій Нестеренко.

Тактичний робот для гасіння пожеж: де його зможуть використовувати рятувальники Полтавщини

Пристрій німецького виробництва оснащений спеціальним лафетним стволом, куди під’єднують рукав для подачі води, розповідає рятувальник Олександр Слюсар.

"У нас є рукав. Ми під’єднуємо, Автомобіль подає тиск у рукавну лінію. Далі вже керуємо пультом, який керує лафетним стволом, подачею води. Можна компактним струменем подавати, можна розпиленням. Розпилення найчастіше використовується для того, щоб охолодити себе від хімічно-небезпечних речовин.Тобто можна використовувати його, де підвищена температура. Кажуть, що витримує до тисячі градусів", говорить рятувальник Олександр Слюсар.

"За допомогою пульта керується гусінь. І за допомогою другого джойстика у нас керується робота лафетного ствола. Ми його можемо підіймати, опускати, крутити на 180 градусів", каже начальник аварійно-рятувальної частини ДСНС Полтавщини Олексій Нестеренко.

Робот може подавати до двох тисяч літрів води за хвилину. Дистанція подачі – до 65 метрів, каже Олександр Слюсар. Його вага – майже 700 кілограмів.

"Гусениці зроблені для того, щоб максимальну прохідність зробити. Щоб можна було переїжджати невеликі рови, рівчаки, пересічну місцевість. Табло – це для візуального контролю. Щоб ми могли його бачити здалеку у середовищі, коли ми безпосередньо працюємо. Тобто тут показується шкала батареї, він у нас електро. 250 метрів від пульта він дотягує", каже рятувальник Олександр Слюсар.

Як розповів речник надзвичайників Полтавщини Віталій Шкаревський, вартість такого робота – понад десять мільйонів гривень. Його придбали за гроші управління ДСНС. Такою технікою уже користуються пожежники Київщини та Рівненщини.

Згідно з даними порталу "ProZorro", вартість такого тактичного робота – понад десять мільйонів гривень.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram| Twitter | YouTube | Facebook

Джерело