З квітня 2023 року рецептурні ліки в аптеках продаватимуть за електронним рецептом. Серед них — антибіотики, препарати для лікування тиску та серцевих хвороб. Виписати такий рецепт зможе як сімейний лікар хворого, так і вузькопрофільний спеціаліст. Суспільне запитало думки рівнян щодо таких змін, а також дізнавалось, як відбуватиметься впровадження процедури в аптеках міста.

Відпуск всіх рецептурних ліків лише за електронним рецептом — це насамперед зручно, вважає рівнянка Оксана Юсипчук:

"Не потрібно їхати, брати паперовий, витрачати свій час, а ще ж можна загубити. Телефон та й телефон. Якщо дійсно лікар призначає — значить має бути рецепт. Нехай буде так".

Рецептурні ліки з квітня — за електронним рецептом. Як до цього готуються в Рівному

Погодилась з думкою Оксани й рівнянка Валентина.

"Я думаю, що це правильно. Треба, щоб лікар призначав ліки. А електронний рецепт йде на телефон. У кожного зараз він є і це дуже нормально. Має лікар призначати, а не хворий сам собі, чи хто що сказав, сусід чи сусідка", — додала вона.

Завідувачка аптеки Вікторія Опанасюк зауважила, що раніше рецептурні ліки продавали за паперовим рецептом, однак зараз створили електронну процедуру, яка допоможе контролювати продаж ліків.

"Цей електронний рецепт пацієнт отримує на свій телефон з кодом підтвердження. Після того він звертається до нас в аптеку. Ми заходимо в Електронну систему охорони здоров'я, відкриваємо цей рецепт. Оскільки цей рецепт виписується за Міжнародною непатентованою назвою, тобто за діючою речовиною, ми надаємо інформацію пацієнту про наявні препарати, торгові назви, які він сам обирає", — пояснила вона.

Після продажу ліків фармацевти закривають рецепт кодом підтвердження, який також приходить у вигляді смс-повідомлення на телефон пацієнта.

"Якщо у пацієнта немає телефону, такі випадки, звичайно, також є, то пацієнт отримує інформаційну довідку, яку йому роздруковує лікар. І з цією інформаційною довідкою пацієнт також звертається до нас в аптеку. І ми таким же чином відкриваємо цей електронний рецепт і надаємо усю інформацію, відпускаємо ліки", — пояснила Вікторія Опанасюк.

Директор департаменту цивільного захисту та охорони здоров'я області Олег Вівсянник зазначив, що лікарі вже мають досвід видачі електронних рецептів. Однак раніше така практика стосувалася лише окремих категорій ліків та медичних програм.

"Ми маємо електронні рецепти для забезпечення пацієнтів по програмі "Доступні ліки", тобто . Також ми маємо випуск електронних і паперових рецептів на забезпечення антибіотикотерапією, на відпуск препаратів, які містять в собі сильнодійні речовини. І це, дійсно, та програма, яка була підтримана і запроваджена Міністерством охорони здоров'я для введення електронного рецепта. Тобто на всі види лікарських засобів буде видаватися електронний рецепт", — розповів він.

Читайте також Бурштин з Рівненщини, видобутий після легалізації, повезли у Польщу на “Amberif-2023” Рівненські вершники здобули перемоги на Кубку України з кінного спорту. Як проходили змагання Відновлення пам'ятки: будівлю лазні садиби Зафранів у Рівному реставрує власник Після розмови з владою на аптеці у Рівному змінили вивіску на “правильну” та переробили фасад "Вони зможуть досягнути своїх мрій": історія 15-річної рівнянки із синдромом Дауна, яка грає на фортепіано

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Джерело