Виробники попереджають українців, що впродовж найближчих кількох місяців вартість олії продовжуватиме зростати. З приходом весни в Україні почали рости ціни на продукти харчування. Зокрема, протягом місяця у нашій країні подорожчала олія.

В Україні зростають ціни на продукти: чому дорожчає олія

За даними сайту «Мінфін», станом на 23 березня пляшка олії «Олейна», ємністю 850 мл у середньому коштує 63,32 грн, що приблизно на 60 коп. більше, ніж у лютому нинішнього року.

Виробники олії виразили обурення щодо нарощування експорту насіння соняшника, оскільки це може призвести до подальшого зростання вартості цього продукту. Їхня основна турбота полягає в тому, що цей процес може спричинити зупинку місцевих олійних підприємств, тоді як імпортна олія буде продаватися за більш високу ціну.

За даними профільної асоціації «Укроліяпром», експорт насіння соняшника у 2022 році збільшився в 35 разів порівняно з 2021 роком. Незважаючи на це, лише 70% потужностей доступних заводів було задіяно. У зв’язку з цим представники асоціації закликають продавати готову олію в Європу замість соняшникового насіння.

Джерело