Підвал багатоповерхівки на вулиці Попова у Кропивницькому затоплює фекаліями протягом місяця, розповів Суспільному мешканець будинку Юрій Завірюха. Чому та яку шкоду це несе здоров'ю мешканців?

Підлога підвалу в дев'ятиповерхівці вкрита фекаліями. Мешканець квартири на першому поверсі Юрій Завірюха веде журналістів туди у протигазах. Він говорить – сюди потрапляють стоки з 36 квартир. У його квартирі – постійний сморід: "Я не можу ні провітрити квартиру, і з закритими вікнами теж не можу. Тому що відкриваю вікна – з вулиці сморід іде. Коли закриті – з підлоги оцей сморід".

Ірина Зеленська з шестирічною донькою живуть на шостому поверсі. Вона говорить, запах з підвалу чути в їхній квартирі. "Здавалося б, достатньо високо від підвалу, але, відкриваючи двері, я вже чую цей сморід, який доноситься до нас із підвалу. Свіжого повітря тут взагалі немає, тому що в під’їзді все смердить, по поверхах все смердить".

У кропивницькій багатоповерхівці підвал затопило фекаліями. Чому та яку шкоду це несе здоров'ю мешканців

У під’їзді та надворі смердить фекаліями місяць, каже мешканка будинку Ірина Краюшкіна: "Запах цей зазвичай буває влітку. Але щоб взимку? Звичайно, якщо спека настане, це у під’їзд зайти буде неможливо, навіть до під’їзду підійти. Маленьких діток багато у під’їзді".

Юрій Завірюха показав біля будинку два каналізаційні колодязі — вони забиті фекаліями та сміттям. Він вважає, через це фекалії течуть у підвал. Протягом місяця Юрій Завірюха з сусідами звертаються у житлово-експлуатаційну організацію № 4, на балансі якої будинок, щоб почистили ці колодязі.

Начальниця організації Людмила Запорожець погодилась: фекалії течуть у підвал через забиті каналізаційні колодязі, але вони не перебувають на балансі організації. "Якщо забита вулична каналізація, йому немає куди йти, всі дев'ять поверхів, або п'ять поверхів буде зливатися в підвальне приміщення. Якщо ми герметично закриємо трубу в підвальне приміщення, буде "плавати" перший поверх. Треба звертатись до водоканалу, це їхнє питання".

У день знімання сюжету Людмила Запорожець розповіла, направили до міського водоканалу запити на чищення колодязів у дев'яти будинках: "Вони стараються виконувати заявки, у нас стояло по 20 будинків, по 17".

За каналізаційні колодязі та їх чистку відповідає кропивницький водоканал, каже його директорка Валентина Давидчук. Проте до підвалу стоки навіть із забитими колодязями потрапляти не повинні. "Якщо забита центральна каналізація, воно повинно витікати з колодязя. Якщо нормальна гідроізоляція в підвалі, воно не має витікати, не повинно бути підтоплення підвалу".

Валентина Давидчук говорить, у цьому районі каналізація забита побутовим сміттям: "Люди кидають туди все замість сміттєвого контейнера. Якби правильно користувалися, було б у нас більше часу зробити профілактику, а не такі аварійні випадки виконувати. У нас 300 км каналізаційних мереж!".

Таке сусідство з фекаліями шкідливе для здоров’я людей, пояснює сімейний лікар Андрій Задорожний. Виділяються шкідливі гази такі як сірководень, аміак, меркаптан.

За словами лікаря, сірководень – це газ і запахом тухлих яєць, нейротропна отрута. Можуть з’являтися відчуття агресивності, порушуватися функції печінки, підшлункової залози, внутрішніх органів. Аміак уражає нервову систему та дихальні шляхи. Викликає запалення легенів, бронхіти, сприяє розвитку бронхіальної астми та подразнює слизові оболонки. Меркаптани мають різко виражений неприємний запах, подібний до сірководню. Токсична дія подібна, можуть викликати алергію.

За словами керівниці водоканалу, планують чистити каналізаційні колодязі на Попова наступного тижня.

Читайте також Водопостачання відновили, електрику частково, газу немає. У Кропивницькому усувають наслідки вибуху газу у квартирі Кропивничанки, які отруїлись грибами, принесли їх в кафе на святкування Дня народження Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм , Інстаграм та Ютуб

Джерело