До двадцяти пацієнтів щодня виявляють із позитивним тестом на коронавірус у Каневі, тоді як у січні та лютому цьогоріч було по дві людини. Таке збільшення хворих фіксують із середини березня, розповіла Суспільному керівниця відділу інфекційного контролю Ганна Маркарян.

Тестування у Каневі проводять в ізоляторі, який відкрили від початку пандемії.

З температурою та кашлем звернулися до лікаря Марина Габліані з донькою. Дівчинці виміряли сатурацію та зробили швидкий тест на COVID-19. За десять хвилин тест показав негативний результат.

У Каневі на Черкащині зросла кількість інфікованих на COVID-19

Аби зробити тест сину, до лікарів звернулась канівчанка Вікторія Штефан. За її словами, син на коронавірус ще не хворів, нині турбують нежить і кашель:

"Зі школи почав кашляти і зараз не дуже дозволяють в школу ходить, щоб ніхто більше не захворів, то вирішили піти й перевіритися".

В ізоляторі наявні швидкі тести, тому за десять хвилин лікарі дізнаються результати, розповіла сімейна лікарка Валентина Погребна:

"Усі, хто звертається з температурою, з лихоманкою, ми перевіряємо на коронавірус. У нас близько 70 тестувань у день, залежить від того, скільки було на прийомі людей".

За словами Ганни Маркарян, нині найчастіше виявляють легкі форми перебігу хвороби:

"Ми помітили, що більшість випадків з позитивним коронавірусом — це ті пацієнти, які мають або лише одну вакцину, або взагалі не вакциновані. Вони мають загальні скарги: висока температура, кашель, слабкість загальна, можливо хтось жаліється на біль в горлі чи нежить. Тобто не було таких пацієнтів з ознаками задухи та низькою сатурацією".

Зі слів Ганни Маркарян, аби нині убезпечити себе, не варто забувати про вакцинацію та уникати скупчень людей.

Що відомо Всього із початку пандемії медики в області зареєстрували 198 151 випадок захворювання на COVID-19, із них – 14 523 дітей. Одужало всього хворих – 194 074, померли 3 247 з-поміж хворих.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також Коронавірус на Черкащині: протягом тижня зареєстрували майже 700 хворих Грип та ГРВІ на Черкащині: епідпоріг перевищений У громаді на Черкащині бракує сімейних лікарів

Джерело