Бурштин, сигарети та наркотики шукали собаки з кінологами в рюкзаках учнів Ужгородської школи №4. Так правоохоронці показували дітям свою роботу на митних постах. Про це Суспільному розповіла речниця Закарпатської митниці Вікторія Сенгетовська. За її словами, участь у такому занятті взяли близько 100 школярів.

Учні ужгородської школи №4 разом із інспекторами-кінологами Закарпатської митниці шукали в своїх рюкзаках сигарети, бурштин та наркотики. "Я побачив як працюють кінологи зі своїми спеціально навченими собаками. Було дуже цікаво, адже ми побачили як працюють кінологи і як вони знаходять заборонені речі, які не можна перевозити через кордон. Знаходили наркотики, зброю, сигарети і бурштин. Найбільше вразило, що собака може винюхати бурштин, адже це дорогоцінний камінь і для людини він не має запаху, а собака може його винюхати", — розповів семикласник Іван.

У рюкзаку третьокласника Сергія пес знайшов сигарети, які перед тим поклали митники. "У нас кінологи з собаками перевіряли рюкзаки. Класно було і я трохи боявся", — ділиться учень Сергій.

Близько 100 учнів Ужгородської школи №4 познайомилися з професією інспектора-кінолога

Спанієль Денні показував учням, як шукає на кордоні сигарети. "Дуже активний, дуже. Якщо б він не був такий активний, то він би не так добре шукав. Він шукає тютюнові вироби та наркотичні засоби. Остання велика знахідка перед новим роком. Це було вісім ящиків сигарет у вантажному транспортному засобі було приховано, а він знайшов. Це по тютюновим виробам. По наркотичним засобам — близько 40-ка кілограм героїну знайшов у легковому транспортному засобі", — каже кінолог Ростислав Пригара.

Чотири кінологічні групи показували учням, як вони працюють на митних постах. Розповіла речниця Закарпатської митниці Вікторія Сенгетовська. "Їхні вихованці за лічені хвилини, секунди знаходять контрабандні предмети. У житті це може бути зброя, наркотики, тютюнові вироби, психотропи, які люди заздалегідь приховують у важкодоступних місцях. Закарпатська митниця організувала для учнів ужгородської школи №4 таку акцію — знайомство з професією митника. Адже Закарпатська область межує з чотирма країнами Євросоюзу. З трьома має пункти пропуску — це понад 14 митних постів", — каже жінка.

За словами Вікторії Сенгетовської, планують провести такий урок також в інших школах Ужгорода.

Читайте також: Країни НАТО можуть передати Україні винищувачі, потенціал росіян під Бахмутом знижується. 393 день війни На Закарпатті судитимуть адвокатку та водія за підозрою у незаконному переправленні військовозобов'язаних ФК "Минай" U11 здобув бронзу на міжнародному турнірі Ateitis Cup 2023 На Закарпатті у Лікарні святого Мартина тримісячному малюку зробили операцію на сечоводі

Читайте нас: у Telegram, Viber та Instagram

Джерело