Штам коронавірусу Оmicron міг почати циркулювати на Харківщині наприкінці лютого або на початку березня 2023 року. У лабцентрі кажуть, що нині "не бачать великої загрози", проте зазначають, що люди не мають колективного імунітету до цього штаму.

Про це Суспільне Харків розповіла директорка Харківського обласного центру контролю та профілактики хвороб Любов Махота.

"Ми не маємо колективного імунітету до цього штаму. Тому, як ми бачимо по цифрах, очікується швидке поширення вірусу", — каже Махота.

За її словами, за перші три дні цього тижня у лабцентрі зареєстрували більшу кількість хворих на коронавірус, ніж за весь минулий тиждень.

"Йде зростання інтенсивності епідпроцесу. Можна це оцінювати як початок нової хвилі", — додає директорка лабцентру.

"Цей штамп також має легкий перебіг. Близькій, скажімо, до респіраторних всіх ОРЗ"

"Він (новий штам — ред.) має легку клінічну картину протікання. Великої загрози ми не бачимо, але ж потрібно бути готовим до всього. І, судячи зі статистики, яку ми маємо, інтенсивність темпів наростання, все можливо. Нам потрібно підготувати госпітальну базу для госпіталізації хворих", — пояснює Любов Махота.

Епідеміологи радять дотримувати маскового режиму, дистанції у місцях скупчення людей, а також нагадують про вакцинацію від коронавірусу.

Що відомо 22 березня у жителя Харкова підтвердили захворювання на коронавірус, яке викликав штам Оmicron лінії XBB.1.5 (Кракен). Читайте також

Як звичайна коронавірусна інфекція: у МОЗ розказали про новий підвид COVID-19 "Кракен"

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

Джерело