У Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі запрацювала лабораторія молекулярно-генетичних досліджень. Там проводитимуть обстеження для пацієнтів до та після трансплантації органів, а також для дітей з онкологічними захворюваннями. Про це повідомили на Facebook-сторінці лікарні.

У генетичній лабораторії виконуватимуть дослідження як для пацієнтів Західноукраїнського центру, так і за потреби для хворих, які лікуються в інших закладах. Раніше мешканці Заходу України для такої діагностики були змушені їхати у референс-лабораторію в Київ або за кордон.

"Створення підрозділу генетики і HLА-типування продиктовано передовсім розвитком трансплантології у нашому Центрі. Ми розпочали і продовжуємо це робити досить успішно — трансплантації нирки і кісткового мозку. На сьогодні у Центрі проведено близько 10 пересадок нирки і 5 аутологічних пересадок стовбурових клітин. Тож можна сказати, що мотивацією для нас є наші пацієнти, які потребують специфічного лікування. І ми намагаємось це їм забезпечити", — каже директор Центру Андрій Синюта.

У Львові запрацювала лабораторія молекулярно-генетичних досліджень: що відомо

Лабораторію розмістили у відремонтованих та спеціально адаптованих приміщеннях. Проєкт коштує понад 4 мільйони гривень. Його реалізували за підтримки благодійників.

Читайте також

Львівські онкологи застосували новий протокол для лікування раку мозку в 10-річної дитини

Дитячий медцентр у Львові увійшов до пілотного проєкту МОЗ з пересадки кісткового мозку

Джерело