Відновлення енергетичної системи, підвищення тарифу, отримання цільової субвенції, розвиток енергетичних проєктів та інше в Миколаєві 23 березня обговорили представники влади області з міністром енергетики України Германом Галущенком.

Про це під час брифінгу розповів начальник обласної військової адміністрації Віталій Кім.

За словами Кіма, обговорили питання оплати за послуги з електропостачання. Йдеться про те, що жителям населених пунктів, які були в окупації, не виставлятимуть рахунки.

Розвиток енергосистеми Миколаївщини. Що відомо

"Щодо рахунків у населених пунктах, що були в окупації, щоб їх не виставляли і не вели претензійну роботу по об'єктах, якими люди не користувалися, а окупанти користувалися", — сказав Кім.

Відновлення енергетичної системи, що пошкоджена, за словами Кіма, не буде сто відсотково перекладатися на тариф.

"Незначне інфляційне підвищення тарифу буде, окремо для "воюючих" областей, це стосується Миколаєва. Тобто ми розраховуємо і будемо звертатися до Уряду щодо цільової субвенції на компенсацію, щоб ми могли відновлювати і не перекладати на людей. Міністерство чітко розуміє, ми розуміємо, що так треба робити", — пояснив Кім.

За словами начальника ОВА, на Миколаївщині працюють над розвитком зеленої енергетики.

"Розмовляємо з партнерами, щоб наростити обсяг відновлювальної енергетики. Завдяки атомній електростанції ми в 10 разів більше виробляємо електроенергії, ніж використовуємо. Тобто зараз акцент буде на зелені проєкти, екологічні на перспективу, щоб могли працювати надалі з європейським ринком енергетики", — сказав Кім.

За словами виконувача обов'язків гендиректор Миколаївобленерго Вадима Данилківа, в області реалізується пілотний проєкт.

"Миколаївщина стала пілотним проєктом із забезпечення незалежності електропостачання. Пілотним проєктом переходу на 2004 клас напруги — це європейський стандарт і європейські країни зі всього союзу зможуть нам допомогти сучасними технологіями, сучасним обладнанням", — сказав Данилків.

Читайте також

Завдяки підтримці країн Заходу енергетичний ринок вдалось втримати — Галущенко

Понад 60 енергетиків загинули від початку повномасштабного вторгнення — міністр Галущенко

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

Джерело