Підозрюваний у злочинах президент Росії Володимир Путін не має найближчих планів щодо встановлення миру в Україні, тому Заходу потрібно підготуватися, щоб надавати Києву військову допомогу протягом тривалого часу.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в інтерв’ю The Guardian, передає Укрінформ.

«Президент Путін не планує миру, він планує нову війну», – наголосив Столтенберг, додавши, що Росія нарощує виробництво військової промисловості та «звертається до авторитарних режимів, таких як Іран чи Північна Корея, та інших, щоб спробувати отримати більше зброї».

Росія готова кинути в бій ще тисячі й тисячі людей, щоб воювати далі – Столтенберг

Жорстокі бої, які нині зосереджені навколо Бахмута на сході України, демонструють, що Росія готова «просто кинути ще тисячі й тисячі військ, щоб отримати багато втрат за мінімальну вигоду», сказав генсек НАТО.

За його словами, Путін веде «війну на виснаження».

У результаті США, Велика Британія, Франція, Німеччина та інші західні держави повинні бути готовими підтримувати Україну зброєю, боєприпасами та запасними частинами протягом тривалого часу.

«Потреба буде і надалі, тому що це війна на виснаження; йдеться про промислову спроможність надавати підтримку», – сказав генеральний секретар НАТО.

Зараз бойові дії настільки інтенсивні, що Україна використовує від 4000 до 7000 артилерійських снарядів на день проти 20 000 у Росії, що перевершує західне виробництво.

«Поточний рівень витрат на боєприпаси є вищим, ніж поточний рівень виробництва», – сказав Столтенберг, хоча нові контракти означають, що ситуація змінюється.

Столтенберг очікує, що союзники по НАТО домовляться про більш амбітну нову обіцянку інвестувати в оборону, як мінімум 2% ВВП на наступному саміті альянсу у Вільнюсі в липні.

Не менш важливим, сказав генсек НАТО, було б переконати Китай не постачати зброю в Росію, яка також відчуває нестачу ключових боєприпасів.

Росія готова кинути в бій ще тисячі й тисячі людей, щоб воювати далі – Столтенберг

Джерело