Всесвітня організація охорони здоров'я визначила небезпечні грибки, які потребують додаткових досліджень.

Про це пише Forbes.

До високопріоритетних грибків належать:

Смертоносні грибки: ВООЗ склала список пріоритетних патогенів

Cryptococcus neoformans: дріжджовий патоген, що зустрічається в природі, який викликає криптококоз — легеневу інфекцію зі симптомами, як у разі пневмонії, менінгіту або ураженні шкіри, кісток чи внутрішніх органів, здатну призвести до смертності від 41% до 61% уражених.

Candida auris: поширений у всьому світі дріжджовий патоген, що викликає інвазивний кандидоз — інфекцію, що проявляється ураженнями шкірно-слизової тканини, фунгемією та іноді осередковою інфекцією із залученням до процесу різних органів, смертність від якого становить від 29% до 53%.

Aspergillus fumigatus: цвіль, здатна викликати інвазивні інфекції, які можуть уражати дихальну систему й інші органи; смертність у разі стійкого до протигрибкових препаратів ІА становить від 47 до 88%.

Candida albicans: патогенні дріжджі, які є частиною мікробіоти людини, але можуть викликати інвазивний кандидоз, із рівнем смертності від 20% до 50%.

Грибкові інфекції становлять велику небезпеку не тільки для нашого організму, але й для закладів охорони здоров’я. За словами Вільяма Шаффнера, професора медицини з відділення інфекційних захворювань Медичного центру Університету Вандербілта, якщо грибки потрапляють до лікарні, їх дуже важко контролювати й вивести. Вони можуть зберігатися, тліти, викликаючи інфекції протягом значного періоду, попри всі зусилля команди інфекційного контролю та решти співробітників лікарні.

Раніше стало відомо, що у медичних закладах по всій території США швидко поширюється смертельна грибкова інфекція – Candida Auris або C. Аuris, яка може викликати важкі захворювання у людей з ослабленою імунною системою.   

Читайте також:

  • На планеті нова хвороба: що таке синдром VEXAS, які симптоми та хто у групі ризику
  • Поліомієліт повертається: сліди вірусу виявлені на різних континентах
  • ВООЗ попереджає про неминучу загрозу: давній патоген повертається

Джерело