Що насправді сталося в епізоді матчу між "Далласом" і "Голден Стейт".

"Даллас Маверікс" оскаржуватимуть рішення суддів у матчі регулярного чемпіонату НБА проти "Голден Стейт Ворріоз", в якому команда програла з різницею у два очки — 125:127.

Привід для протесту "Маверікс" виник наприкінці третьої чверті домашнього поєдинку. На відео епізоду помітно, як суддя повертає м'яч до гри під кошиком "Далласа", де в той самий момент не розташований жоден із гравців господарів.

Баскетболісти "Маверікс" у цей час перебували на протилежному боці майданчика, очікуючи на введення м'яча саме біля кошика каліфорнійців.

М'яч у триочковій зоні отримав форвард Кейвон Луні, який без перешкод заніс його у кошик та заробив для команди "безкоштовні" два очки в суперечливому епізоді.

Зрештою, епізод відіграв ключому роль у поєдинку — різниця в рахунку на користь "Ворріорз" склала саме два очки. Він стане предметом подальшого розгляду з боку керівництва Асоціації.

Що насправді сталося на майданчику

Власну версію подій озвучив у Twitter власник "Даллас Маверікс" Марк Кьюбан. За його словами, судді банально не попередили команду господарів про те, що збираються передати м'яч суперникам.

"Суддя вказав, що м'яч лишається у «Маверікс». Про це оголосили на арені. Потім був таймаут. Вже під час таймауту суддя змінив рішення та не сказав нам про це".

"Потім судді побачили, що ми розташувалися так, ніби мали отримувати м'яч. І він просто віддав м'яча «Ворріорз». Не сказав нам ані слова. Вони отримали легкі очки. Не віриться, що це мало значення в грі з різницею у два очки. Можливо, це найгірша організаційна помилка в історії НБА. Усе, що мали зробити судді, — попередити нас. Але вони цього не зробили".

Зі свого боку, головний тренер "Голден Стейт" Стів Керр був переконаний, що м'яч після виходу команд з перерви на таймаут мав залишатися саме в його підопічних.

"Коли вони були на іншій половині майданчика, я зупинився й подумав: «Чи все правильно?» Як на мене, було достатньо очевидно, що це був наш м'яч. Саме тому [під час таймауту] я готував розіграш м'яча з-за лицьової лінії", — цитує Керра ESPN.

Водночас журналіст Браян Робб у Twitter пропонує переглянути епізод, що призвів до суперечливого моменту. У моменті помітно, що один із суддів після виходу м'яча за лінію сигналізує саме про збереження володіння баскетболістами "Голден Стейт".

"Рефері сигналізує, що м'яч залишається у «Ворріорс», а потім сповіщає про таймаут, що могло збентежити «Маверікс». Все одно, немає жодного пристойного пояснення, чому «Даллас» не розташувався на правому боці майданчика після перерви", — додає оглядач. Що відомо "Голден Стейт" і "Даллас" до кінця регулярного чемпіонату ведуть боротьбу зо входження у топ-6 команд Західної конференції, що дає право на виступ у плей-оф. "Даллас" наразі посідає дев'яту сходинку в конференції й потенційно проходить до раунду плей-ін, що визначає останніх учасників сітки плей-оф. "Ворріорз" — чинні чемпіони НБА. Минулого року каліфорнійці виграли свій перший за три роки (та сьомий — в історії) титул Асоціації.