Автошкола в Охтирці відновила свою роботу у квітні 2022 року. Втім, і досі там ремонтують розбиті приміщення. Серед тих, хто планує здобути права, переважна більшість – жінки. Кореспонденти Суспільного дізнавались чому вони вирішили стати водійками.

Приміщення Охтирського навчально-спортивного центру зазнало пошкоджень на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

“Наші навчальні корпуси були пошкоджені, дах і вікна повилітали. Все необхідно було відновлювати для того, щоб проводити заняття на хорошому рівні”, – розповів викладач навчально-спортивного центру Олег Погорєлов.

Автошкола в Охтирці на Сумщині ремонтує приміщення та відновила навчання для водіїв

За словами директора центру Григорія Довгаля, підвальні приміщення під час бомбардувань та артобстрілів слугували укриттям.

“Тут перебували до 50 людей. Було четверо чи п’ятеро діток, а ввечері було до сотні. Тут вони всі не вміщувалися”, – пояснив Григорій Довгаль.

Приміщення закладу ще ремонтують.

“Нові групи ми розпочали навчати з 15 травня. Оскільки кандидати на водія не змогли пройти медичні комісії й відповідно ми не могли реєструвати групи без медичних довідок. Тобто не працювала у місті Охтирці медична комісія, яка видає медичні довідочки”, – розповів директор навчально-спортивного центру.

Через зміни в програмі, за словами Григорія Довгаля, години для освоєння зі 198 зменшили до 64 годин.

“Спочатку теоретичні заняття – здається теоретичний екзамен у Сервісному центрі, а потім слухач тільки допускається до водіння. Особа, яка не здала теоретичного курсу навчання, не допускається до водіння”, – пояснив Григорій Довгаль.

В автошколі нині відкрили чотири групи з теорії. Загалом тут навчаються 73 людини.

“Я планую освоювати категорію “B” на легкові автомобілі. Життя змусило йти навчатися, за сімейними обставинами. У нас автомобіль у родині був, але через хворобу очей чоловіка доводиться навчатися”, – розповіла учениця автошколи Любов Філатова.

“У мене від чоловіка залишився автомобіль і я на спомин про чоловіка хочу продовжувати, буди водієм цього транспорту”, – сказала учениця автошколи Лілія Неофітна.

“Кожну тему детально розбираємо, пишемо по ній тести. Якщо є якісь питання в учнів, ми задаємо – нам все-все відповідають. Хотілося б, щоб цей курс тривав, може трохи більше часу, тому що короткий термін”, – поділився враженнями від занять учень автошколи Роман Резніченко.

Загалом, за три квартали 2022 року в Охтирському навчально-спортивному центрі підготували 730 водіїв.

Читайте також Рік без житла. Мешканці зруйнованого російськими військами будинку у Сумському районі рік чекають компенсацію.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Джерело