Замість восьми груп дітей цьогоріч набрали лише три, утім охочих опанувати теслярство значно більше. Керівник майстерні "Мудрий тесля" Віталій Андрієць пояснив: зараз не можуть приділити увагу усім охочим.

Раніше в майстерні навчали хлопців від 7 до 14 років, які ростуть без батька. Зараз додали ще дві категорії: дітей-переселенців та хлопців, чий батько воює в ЗСУ.

10-річний Арсеній Кущ показав літак, який змайстрував з дерева:

Вчать бути справжніми чоловіками: черкасець відкрив майстерні в 11 містах України

"Хочу просто навчитися, щоб допомагати всяке таке робити".

Артем Зоренко відвідує гурток протягом року. Розповів, що вже навчився робити:

"Ми тут працювали з молотками, пилами лобзиками, пласкогубцями, трикутниками, з молотками. Можу навчити своє наступне покоління, щоб вони це могли робити і передавати один одному".

Мама Артема — пані Наталія вважає, що для жінок, у яких з тих чи інших причин немає чоловіків, "Мудрий тесля" — справжня знахідка. Тут не просто навчають користуватися викруткою, молотком, лагодити несправні речі, а й вчать ухвалювати правильні рішення, долати труднощі й відповідально ставитися до роботи. Розказують також, і що значить "бути справжнім чоловіком".

"Одне заняття — один виріб. І для дітей це дуже велика мотивація, тобто, дитина приносить тобі готовий виріб, полицю, наприклад, і це море емоцій, щастя, що він сам це зробив, такої можливості більш не має ніде", — розповіла жінка.

Майстерня "Мудрий тесля" діє протягом шести років. Її керівник Віталій Андрієць розповів, що ідея створення такого гуртка виникла, коли він замислився, як виховувати та навчати дітей.

"Як не проґавити оцей час взаємодії з синами... Тоді з’явилася ідея зустрічатися раз на тиждень і щось майструвати, тобто вчити хлопців працювати своїми руками", — розповів керівник майстерні.

У майстерні працює три групи по восьмеро хлопців, хоча охочих долучитися набагато більше. Приділити увагу усім немає можливості: багато наставників стали на захист держави.

"Плануємо розширятися не тільки в рамках нашої філії в Черкасах, але створюємо інші майстерні, і на сьогодні працює активно 11 майстерень в інших містах України. Деякі, на жаль, закрилися із початком війни і на сьогодні найбільший виклик для нас це посвячені чоловіки, які можуть працювати з хлопцями", — пояснив керівник майстерні Віталій Андрієць.

Повне відео

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також В одній із громад Черкащини для дітей-переселенців створили освітній хаб Черкаський волонтер став переможцем премії “Євромайдан SOS 2019” «Мудрий тесля». У Кривому Розі хлопчиків безкоштовно вчать майструвати. РЕПОРТАЖ

Джерело