Поліцейських службових собак готують у трьох кінологічних центрах Сумщини. Один з них – у Глухові. Там побували кореспонденти Суспільного, аби дізнатися, що вміють службові собаки.

Розшукують людей, затримують злочинців, виявляють наркотики та вибухові речовини. Це лише невелика частина справ, які виконують поліцейські службові собаки, яких готують в Глухівському кінологічному центрі. Вони виїздять на виклики в Путивль, Кролевець та всі міста Шосткинського району: Ямпіль, Середино-Буду, Шостку та Глухів, розповідає старший інспектор-кінолог Глухівського кінологічного центру Іван Капелька.

"У штаті нас чотири кінологи: троє чоловіків та одна жінка і сім собак. Наші собаки виконують різні задачі. У нас є розшукові собаки, які шукають злочинців по сліду при скоєнні крадіжок, вбивств та грабежів. Є собаки з пошуку наркотичних речовин, які зараз задіюються на блокпостах, на обшуках. Є собаки з розшуку вибухових пристроїв", - розповів кінолог.

Виявляють вибухівку та затримують злочинців. Як тренують собак у Глухівському кінологічному центрі

Собака, на ім'я Хан спеціалізується на виявленні наркотичних речовин, - розповів кінолог Михайло Половинко.

"На даний час вона розпізнає 7 видів наркотичних речовин. Зараз працюємо кожного дня. У нас відпрацювання всього Шосткинського району: виїжджаємо та працюємо у різних селах та містах. Також задіюємося до перевірки транспортних засобів на блокпостах", - сказав кінолог.

Напарниця Олександра Тютюнника — собака Дора, залучається до пошуку людей та затримання злочинців.

Чоловік розповідає, що нещодавно Дора допомогла розшукати зниклу дівчину. "Я вам скажу, що робота з собакою дуже цікава. Так склалося, що я вже четвертий господар, хоча їй всього 4 роки. У нас цікаві відносини, вона довго не приймала мене. Для того, щоб собака тобі довіряла потрібно відноситись як до товариша та друга. Можна сказати, як до своєї дитини і всі тоді будуть один одного любити", - поділився Олександр Тютюнник.

Кінолог-любитель Андрій Дерезюк вигулює Нору і Пуню. Чоловік розповідає, що глухівчани облаштували в місті спеціальне місце для підготовки собак. Матеріалами допомогла місцева влада, а роботи провели своїми силами. "Нас десь 50 людей і ніхто не відмовив, приходили, навіть жінки, фарбували, а ми копали і фундамент заливали. Зараз нам не вистачає паркана, бо тут гуляють мами з колясками, гуляють діти і з метою безпеки було б чудово нам такий паркан поставити. Люди приходять сюди з собаками, ми групу створили, прибираємо тут, а також завдяки нашим кінологам натягуємо наших собак, щоб вони були розумні", - розповів глухівчанин.

Поліцейських службових собак готують у трьох кінологічних центрах Сумщини.

Читайте також У Сумській області дружина загиблого військового Юрія Коваленка перерахувала на потреби ЗСУ 40 тис. грн.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Джерело