Міністерство культури та інформаційної політики (МКІП) з правоохоронними органами ініціювало посилення вимог для виїзду за кордон чоловіків-артистів призовного віку.

Про це повідомила пресслужба міністерства.

Там зазначили, що посилення вимог здійснили з метою запобігання випадкам зі зловживанням, наприклад, як з Андрієм Щегелем та режисером Тарасом Голубковим.

Мінкульт посилив вимоги для виїзду артистів за кордон: потрібні військово-облікові документи

Відтепер до попереднього переліку обов’язкових документів, які потрібно надати МКІП для отримання дозволу перетинати кордон, стала вимога пред’явити військово-облікові документи.

«Ці документи мають бути у кожного чоловіка призовного віку згідно з законом, а їх відсутність — є порушенням українського законодавства», — кажуть у відомстві.

У МКІП нагадали, що під час воєнного стану та оголошення мобілізації заборонений виїзд з країни чоловіків-громадян України призовного віку.

Міністерство може надавати митцям, творцям, художникам, артистам, музикантам й журналістам листи сприяння щодо перетину кордону, якщо вони належать до сфери культури й інформації й мають за мету виїзду захист і популяризацію інтересів держави України на міжнародній арені, з обов’язковим поверненням у країну.

«Сприяння МКІП у перетині державного кордону можливе лише за наявності відповідних документів, зокрема військово-облікових», — наголосили у відомстві.

Джерело