Після того, як у Києво-Печерській Лаврі звернули увагу на почорнілі хрести на даху Трапезного храму, в одній з інтернет-спільнот вірних з’явилися нові дописи про те, що "через пів року після оскверніння Лаври почнеться Апокаліпсис".

Такий допис у спільноті "Києво-Печерська Лавра" опублікувала одна із прихожанок. На нього відреагували півтори тисячі українців, прокоментувавши й поширивши його.

"Вже через пів року після оскверніння Лаври почнеться те, що давні старці називали Апокаліпсисом…" - написала дописувачка.

"В Києві буде велика повінь, якщо монахи підуть": в Лаврі прокоментували дописи про апокаліпсис

Згодом з’явився ще один допис такого ж змісту. Авторка процитувала представника УПЦ Климента, який торкнувся цієї теми.

В коментарі для ТСН.ua Климент так відреагував на дописи в соцмережах: "Неодноразово було сказано про те, що були пророцтва. Коли намагались дістати мощі преподобного Антонія, то з його могили вийшло полум’я. Потім, коли радянська влада намагалась розкопати могилу, то печери почало затоплювати. Якщо монахи підуть з Лаври, то, згідно передбаченню, буде велика повінь у Києві. Таке було сказано Києво-Печерськими старцями. Мені додати до цього нічого".

Своєю чергою, вчений-релігієзнавець Ігор Козловський каже, що в дописах про апокаліпсіс вбачає намагання вплинути на користувачів соцмереж.

"Ці рухи керівництва УПЦ пов’язані з кроками держави стосовно цієї спільноти. Мається на увазі рішення розірвати домовленності, які були між заповідником Києво-Печерська лавра та спільнотою монахів УПЦ. Це викликало напруження та збентеження у представників єпископату. Але методи, які вони використовують, не є юридичними, не є християнськими, канонічними. Так чи інакше, вони пов’язані з тим, щоб впливати на свідомість людей та, можливо, як вони вважають, на свідомість органів влади. До християнства, як такого, це не має відношення», - каже Ігор Козловський.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Українська православна церква отримала лист-попередження від Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" про розірвання договору, згідно з яким монахи користувалися державною власністю.

Читайте також: 

У Зеленського прокоментували візит членів синоду УПЦ МП до Офісу президента

Яка церква займе Лавру після вигнання УПЦ МП: думка священника 

Папа Римський прокоментував виселення УПЦ МП з Києво-Печерської Лаври 

Джерело