36 воєнних злочинів росіян зафіксував "Черкаський правозахисний центр". Фіксують поранення, смерть родичів і пошкодження майна, розповів голова громадської організації Тарас Щербатюк.

Далі справи передадуть до Європейського суду. Який розмір компенсації може отримати потерпілий, та хто має право подавати заявку — дізнавалося Суспільне.

Юрист Ігор Соловей пояснив — до Європейського суду може звернутися кожен, хто вважає, що його права порушені. Рішень місцевих судівне потрібно у двох випадках:

Компенсація за воєнні злочини: кому чекати і скільки заплатять — пояснення черкаських фахівців

"Це стосується поранень та загибелі близьких. У таких випадках достатньо акту про те, що є поранення чи загибель".

Розмір компенсації залежатиме від рішення Європейського суду. На цепотрібен час:

"Три, чоти, п'ять, шість років, така у них практика".

Суспільне поспілкувалося з переселенкою, яка просить не показувати обличчя та не називати ім’я, бо хвилюється за брата, який нині перебуває на окупованій території. Торік вона виїхала з Волновахи, тікаючи від війни. Отримала поранення:

"Прилетіло щось в город, і нас поранило, поповзом залізли в підвал, а в підвалі вже перев’язалися і виїжджали звідти".

Частину уламків із її тіла витягли лікарі, та багато з них лишилися.

"Я нормально не можу працювати правою рукою, мені важко тримати речі, буває, чашка випадає. Довго сидіти не можу, в мене був перебитий таз і обидві ноги поранені. На далекі відстані без тростини ходити не можу", – розповіла жінка.

Вона має документи стосовно інвалідності й готова чекати на компенсацію, хоча гроші потрібні зараз:

"Ми залишилися зовсім без нічого, наразі я не можу працювати. Дай Бог, щоб це поранення не дало ускладнення, тому що я ще не до кінця вилікувалася і ще операція попереду".

Компенсацію за злочини сподіваються стягнути з країни-агресора – Росії, зауважив голова громадської організації Черкаського правозахисного центру Тарас Щербатюк.

Що відомо

Станом на 30 січня українські суди присудили Росії 173 мільйони гривень відшкодування українцям за агресію армії РФ. Найбільше судове рішення про стягнення збитків сягає 154 мільйонів гривень. Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними Опендатабот.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також Збитки від агресії Росії: українські суди задовольнили позови на 173 млн грн — Опендатабот На Черкащині працевлаштувались майже 800 переселенців Реанімація на колесах: черкаські медики перевезли пацієнтів з "гарячих" областей Простори психосоціальної підтримки: на Черкащині запрацювали дитячі точки "СПІЛЬНО"

Джерело