Багато продуктів можна купити вже зараз, оскільки цінники серйозно зростуть.

Великдень-2023 буде голодним: Українці не зможуть купити навіть традиційні продукти


Вже скоро всі українці святкуватимуть велике свято Великодня, але ціни на продукти цього року не дозволять “розгулятися”. Зокрема, цінники зростають чи не щодня, і стало відомо, що подорожчало найсильніше.

Зокрема, за два місяці цього року овочі додали в ціні до 21,2% – цибуля подорожчала на 38% (до 42,31 грн за кілограм), морква – на 29% (28,80 грн), білокачанна капуста – на 7% (13,87 грн). Те саме стосується й інших продуктів – яблук, хліба, м’яса, птиці, вершкової та соняшникової олії.

Середня ціна на птицю, за даними Держстату, становить 85 грн за кілограм, свинину – 166 грн, яловичину – 204 грн. Водночас яйця з початку року трохи подешевшали – якщо у грудні середня ціна за десяток становила 62,03 грн, то у лютому – 61,95 грн.

До Великодня дорого продаватиметься зелень, оскільки її привозили здебільшого із Середньої Азії, проте на цей момент логістика дуже незручна.

З цієї причини було б доцільно придбати щось із продуктів заздалегідь, оскільки вже через місяць цінники можуть зрости на 15-20%. Насамперед це стосується яєць та м’яса – пари лотків буде достатньо і до Великодня, і після. М’ясо, птицю та рибу також можна купити, обробити та укласти невеликими порціями у морозилку. Те саме стосується і сирокопченої ковбаси.

Джерело