З початком повномасштабного наступу росіян Дніпро прийняв майже 360 тисяч переселенців, зокрема, з Донеччини та Луганщини. Лише за офіційними даними Донецької обласної адміністрації, у Дніпрі були майже 150 тисяч. Нині у місті працює понад 100 гуманітарних штабів, які роздають людям продукти, одяг, ліки. Суспільне Донбас побувало у одному з найбільших з них — "Доброго ранку, ми з Маріуполя", аби дізнатись, які продукти можуть отримати переселенці та зрозуміти, чи достатньо цього на місяць на однієї людини.

Засновник хабу Роман Перетятько розповідає, допомагати людям почали ще у Маріуполі — нині окупованому російськими силами. Після переїзду у Дніпро він разом із волонтерами продовжив справу.

Які продукти входять до гуманітарного набору, які документи потрібні, щоб отримати, і як часто родина може звертатись по допомогу — відповіді на ці питання у відео:

За словами Романа Перетятька, через цей центр допомоги переселенцям пройшли понад 100 тисяч людей, які отримали тут продукти, одяг та інші речі, які потрібні, коли тікаєш від війни, лишаючи рідну домівку.

"Коли оголошують повітряну тривогу, ми просимо відвідувачів покинути територію, а волонтери йдуть до сховища і, щоб не витрачати час, збирають там пакети. В нас найшвидше коло триває 10 секунд. Зараз волонтери наші готують ці продукти складають по колу. Ми беремо пакети і бігаємо по черзі і фасуємо. Ми фасували 45 хвилин понад 360 продуктових наборів", — розказав Перетятько.

Тут можна отримати не тільки продукти, ще: теплий одяг, ковдри, ліки тощо. Видають допомогу за наявності довідки ВПО раз на чотири тижні.

"В нас були драки, ми знаходили викинуті продукті за територією. Хоча ми всім кажемо: вам не потрібно, наприклад, ви не їсте гречку. Нащо це робити? Але були такі випадки. Але останнім часом такого вже не відбувалось".

Читайте також

Де в Дніпрі є місця в шелтерах для переселенців з Донеччини та Луганщини

Переселенцям з Донбасу оплатили оренду житла на Житомирщині. Як оформити допомогу

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

Джерело