Засновник російської приватної військової компанії "Вагнер" Євген Пригожин закликав військове керівництво Росії зберегти військові сили напередодні контрнаступу ЗСУ. Таким чином він виправдовує нездатність досягти цілей у Бахмуті.

Про це йдеться у зведенні ISW.

На думку аналітиків, Пригожин може намагатися створити інформаційні умови, щоб пояснити кульмінацію діяльності "вагнерівців" навколо Бахмута.
 
В інтерв'ю, опублікованому виданням бізнесмена РІА ФАН 17 березня, він стверджував, що ЗСУ готуються до контрнаступу за п'ятьма окремими напрямками: в районі Кремінної, Бахмута, у бік Донецька, в Запорізькій області, а також нібито в російській Білгородській області.
 
Пригожин заявив, що українські сили розпочнуть ці операції, починаючи від середини квітня, і закликав російські війська підготуватися до цих контрнаступів, зберігши боєприпаси та техніку.
 
Пригожин також зазначив, що в Бахмуті дислоковано щонайменше 19 тисяч осіб особового складу військ ЗСУ, що, ймовірно, є спробою виправдати відсутність прогресу Вагнера у місті, пишуть експерти.
 
Також розповідь Пригожина можна розцінювати як визнання, що загальний російський наступ в Україні наближається до кульмінації з огляду на його заклик до ЗС РФ зберегти ресурси для контрнаступів ЗСУ.

Пригожин просить ЗС РФ зберегти сили, лякаючи контрнаступом ЗСУ - ISW

Опис Пригожиним неминучих українських контрнаступів також має на увазі, що, на його думку, війська РФ скоро поступляться ініціативою Україні і будуть змушені перейти до оборони, а не продовжувати застопорені або безуспішні наступи в районі Кремінної, Бахмуту, Авдіївки чи Вугледара.

Раніше стало відомо, що Євген Пригожин планує набрати близько 30 тисяч нових найманців вже до середини травня. Проте вже не ув'язнених, а вільних громадян.   

Читайте також:

  • Новини України
  • Війна в Україні
  • Новини України: відео

Джерело