Військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко розповів про новий елемент дестабілізації Молдови – псевдо-українське угруповання “Помста”.

"Російські спецслужби продовжують кампанію з дестабілізації Молдови і після низки протестних акцій, організованих проросійською партією "Шор", був задіяний добре нам знайомий, особливо в Одесі, сценарій. Справа в тому, що зараз, через підконтрольні росії інформаційні майданчики, активно поширюється відео, на якому група осіб, одягнена в якийсь жахливий мікс з форми ЗСУ і того, що завалялося на полицях мисливського магазину, представляючись рухом "Помста", погрожує Молдові. Погрожує тим, що вважає, що Кишинів заграє з росією і особисто з обвинуваченим МКС громадянином росії владимиром путіним, внаслідок чого “Помста” розгорне діяльність на території Молдови, щоб це припинити”, - пише експерт.

Олександр Коваленко наголосив на найцікавішому в цьому відео — що персонажі з гуртка “Помста” взяли на себе відповідальність за заворушення 12 березня, що пройшли у Кишиневі.

"Тобто, організаторами заворушень були не «Шоровці», а якісь українські націоналісти? Ось це поворот! В очі впадає і те, що в основному "месники" одягнені в абищо. Наприклад, бронежилети у всіх п'ятьох різного типу. Аналогічно і каски. У двох їх взагалі немає. Зброя пошарпана, а гранатомет AT4 у головного спікера і зовсім відстріляний. Або ні... зачекайте... Страйкбольний AT4? Серйозно?", - підкреслив військовий оглядач.

Коваленко згадав, як у 2020 році російська пропаганда дала старт проекту “Вільне місто Одеса”, завдання якого полягало в імітації якогось партизанського руху в Одесі. Псевдо-партизани регулярно знімали відео з погрозами ЗСУ, а також анонсами повстання проти “нацистської” влади. При цьому, що “Вільне місто Одеса”, що “Помста” використовують фільтр голосу.

"Примітно і те, що одним із кураторів проекту “Вільне місто Одеса” був російський військовий злочинець Семен Пегов, а сам проект розвивався на території Придністров'я… Так-так, ось такий він “партизанський рух” Одеської області. При цьому Семен Пегов особисто приїжджав в Придністров'я для роздачі вказівок виконавцям... Приїжджав транзитом через Кишинів... Не здивуюся, якщо нинішні “мстюни” виявляться тим самим гуртком, що й “Вільне місто Одеса”, надто вже знайомі лекала", - додав експерт.

Також повідомлялося, що росіяни вигадали, кого ще можна притягнути на фронт.

Джерело