У Чехії суди винесли вироки дев’ятьом людям, більшість із яких отримали штрафи, за схвалення російської агресії в Україні. Про це пише Euractiv, повідомляє УНН.

Як зазначається, у Чеській Республіці публічні заяви на підтримку нападу Росії на Україну можуть вважатися кримінальним злочином.

З дев’яти обвинувальних вироків усі, крім одного, призвели до умовного засудження чи штрафу. Також до дев’яти місяців позбавлення волі засуджено чеського активіста, якого засудили за розміщення в соцмережах ненависницьких висловлювань про українців.

У Чехії засудили дев’ятьох людей за підтримку російської агресії

Окрім дев’яти обвинувальних вироків, у схваленні російської агресії наразі висунуті обвинувачення 58 особам, а кримінальні провадження порушені у 90 справах.

Як зазначають правоохоронці, якщо хтось публічно висловлює схвалення нападу Росії на Україну чи підтримує її лідера на протестах, чи соціальних мережах, за певних умов – це може вважатися злочином.

У той час як підтримка будь-кого у скоєнні злочину може бути карана позбавленням волі на строк до одного року – схвалення чи виправдання геноциду карається тюремним ув’язненням на строк від шести місяців до трьох років.

У Чехії засудили дев’ятьох людей за підтримку російської агресії

Джерело