Опіки другого ступеню отримав півторарічний хлопчик на Закарпатті. Дитина вилила на себе горня з теплим молоком. Сталося це у селі Синевир Хустського району, повідомили на Facebook-сторінці Закарпатського територіального центру екстреної медичної допомоги. Як запобігти та що робити при термічних опіках, — розповідає лікар.

Ввечері 14 березня до екстреної меддопомоги надійшло повідомлення про те, що у селі Синевир півторарічна дитина перекинула на себе горнятко із гарячим молоком.

"Як з’ясувалося, мама малюка закип’ятила молоко і поставила охолонути на стіл. Відволіклась і малеча перекинула зі столу горнятко прямо на себе. Фельдшер бригади надала першу допомогу дитині, знеболила", — йдеться у повідомленні. Дитину з мамою відвезли до обласної дитячої лікарні у Мукачево. Малюк отримав опіки 2-го ступеня на невеликій ділянці тіла.

На Закарпатті 1,5-річний малюк отримав опіки. Як запобігти, що робити при термічних опіках, — розповідає лікар Як запобігти та що робити при термічних опіках

Як діяти при термічних опіках, як правильно визначити площу опіку у дітей та дорослих та як запобігти цьому виду травмувань, — розповідає лікарка Закарпатського територіального центру екстреної медичної допомоги Тамара Пивоварова.

Як запобігти опікам гарячою рідиною?

Не розташовуйте горнята чи тарілки зі стравами на краю столу. Не залишайте рушники біля плити. Переконайтеся, що електроди від водонагрівачів та електрочайників є поза межами досяжності дітей. Не вживайте гарячі страви чи напої, коли дитина сидить на колінах. Готуйте їжу на дальній конфорці та відвертайте ручки горщиків від краю плити. Використовуйте захисну решітку, яка блокує дотик дитини до гарячих каструль. Ретельно перемішуйте та перевіряйте їжу перед годуванням дітей.

Як запобігти опікам у ванній кімнаті?

Не залишайте кран із гарячою водою відкритим. Якщо є можливість, додайте на кран термостат, який обмежуватиме температуру води до 48 °С. Утримуйте температуру води у водонагрівачі не вище 48 °С. Не залишайте відро, каструлю або миску із гарячою водою на підлозі — діти можуть легко в них потрапити.

️Допомога при термічних опіках

Заберіть дитину від джерела опіку. Охолодіть уражену ділянку холодною водою або холодним компресом до зменшення болю. Не прикладайте лід! Якщо утворився пухир, не треба його видавлювати. Покладіть на місце опіку суху, стерильну марлеву пов’язку або шматок чистої тканини. Це допоможе захистити місце ураження. Якщо одяг дитини прилип до травмованої ділянки тіла, не намагайтеся зняти його. Спробуйте розрізати одяг навколо та залиште опік неушкодженим. Зверніться за медичною допомогою. Не змащуйте ушкоджене місце мазями, олією або спреями. Оптимальна поза для людини з опіком обличчя або очей, — сидяча. Це допоможе зменшити набряк. Дайте потерпілому випити води, щоб зменшити інтоксикацію та уникнути зневоднення.

Читайте нас: у Telegram, Viber та Instagram

Джерело