Сумські підприємці виступили проти чинних тарифів на тепло, яке постачає їм товариство з обмеженою відповідальністю "Котельня північного промвузла". Вони вважають цей тариф необґрунтовано завищеним.

“Ті юридичні особи, які опалюються з Котельні північного промвузла, вони платять за опалення майже в три рази більше, ніж ті, які опалюються від ТЕЦ (прим. авт. “Теплоенергоцентраль”). Таких цін по Україні немає, це тільки наша Котельня. За грудень нашій фірмі прийшов рахунок - 91 тисяча грн. Це при тому, що ми сидимо напіводягнуті, у нас батареї ледве жевріють”, — розповіла підприємиця Наталія Рєзнік.

“Є Розважальний Центр у мене, 750 кв. м, з них опалюється частина, скажімо, 300 кв. м. Є прилад обліку, по якому все конкретно зрозуміло було 20 років. Сьогодні йдуть якісь донарахування, які ні в які ворота не йдуть і ніхто ніякого пояснення не може зробити, щоб нам було зрозуміло. По приладах обліку виходить 13-15 тисяч грн. За листопад, мені пред’являють 80 тисяч грн. Я питаю: “Обгрунтуйте, шо і як”. Обгрунтувань немає”, — зазначив підприємець Леонід Баканов.

Аби дізнатися, чому такі нарахування за теплову енергію, підприємці запросили на спільну нараду представників Котельні північного промвузла і Сумської міськради.

“Ми зараз піднімаємо питання щодо структури тарифу. Що вони туди закладували? По якій ціні вони отримують газ, а по якій ціні нам виставляють рахунки? Тобто, є якісь методики, але коли воєнний час, коли зараз усі виживають, і особливо ті підприємці, які нікуди не поїхали, залишились у місті і платять податки — і оце треба задушити їх на корені, щоб і цих не було”, — запитала підприємиця Наталія Рєзнік.

Директор Котельні північного промвузла Олександр Рєзнік зазначив, що їх тарифи за електроенергію юридичним особам залишились на рівні тарифів 2021 року.

“Ми, враховуючи воєнний стан, і місто це підтвердило рішенням виконавчого комітету, жодної копійки не підняли в цьому опалювальному періоді щодо вартості тієї теплоенергії, яка була й буде згенерована нашим підприємством”, — сказав директор ТОВ “Котельня північного промвузла” Олександр Рєзнік.

Аби ж зменшити собівартість виготовленої теплоенергії, представники котельні, за словами Олександра Рєзніка, другий рік поспіль спрямовують до Сумської міськради інвестиційні програми.

“З метою збільшення енергоефективності провести заміну насосного обладнання будівлі хімводоочистки. А також, другий рік поспіль спрямовуємо до Сумської міськради інвестпрограму, куди намагаємось включити витрати, пов’язані з установкою лічильників на всі будинки, які перебувають у нас в обслуговуванні. На жаль, Сумська міськрада не йде нам назустріч і дане питання чомусь не затверджують. Тому, в нас немає змоги мінімізувати витрати і тому така собівартість виготовленої теплової енергії”, — пояснив директор ТОВ “Котельня північного промвузла” Олександр Рєзнік.

“Чому ми не приймаємо їх? Бо вони їх не обґрунтували і не поклали підтверджуючі документи, тому вони до цього часу не були прийняті. Якби були всі правильні проєкти і договори під всі ці інвестпрограми, за які ми билися, щоб обладнали стовідсотково лічильниками всіх споживачів, до цього ж ніхто не хотів робити. А зараз це стало дуже тяжко, тому що споживачі розуміють, що зараз фактичне споживання буде і цифра буде більша (прим. авт. в платіжках), ніж вони отримують” , — сказав директор Департаменту інфраструктури Сумської міської ради Олександр Журба.

Чому тарифи “Сумитеплоенерго” майже втричі менші за тарифи Котельні північного промвузла Олександр Журба пояснив наступним чином.

“ТЕЦ працює на вуглі, а КППВ працює на газу, тому і собівартість вироблених гігакалорій буде різна. Там 70% споживачів і в них рентабельність інша, а тут 30%. Тим більше, що на газ і ціна більша”, — відповів директор Департаменту інфраструктури Сумської міської ради.

По закінченню наради підприємці створили робочу групу. Збираються надіслати запит в Котельню північного промвузла, аби документально отримати розрахунки складу тарифу і по якій ціні котельня отримує газ. Якщо відповіді не отримають, звертатимуться в обласну військову адміністрацію, зазначили підприємці.

Читайте також Бюро економічної безпеки викрило схему розкрадання понад 25 млн грн під час ремонту доріг на Сумщині.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Джерело