У середині січня цього року чернігівський волонтер Олег Серик на своїй Facebook-сторінці опублікував відеозвернення, в якому звинувачував начальника Чернігівської ОВА В'ячеслава Чауса, його заступника Дмитра Синенка та директора департаменту ЖКГ та паливно-енергетичного комплексу Володимира Кривенка у закупівлі будматеріалів для відбудови Чернігівщини за завищеними цінами.

Як на ці звинувачення відреагував сам В'ячеслав Чаус, з чого складається ціна тих будматеріалів та чи є у нього запитання до своїх підлеглих, він розповів у інтерв'ю Суспільному.

Олег Серик також опублікував нібито акт приймання-передачі будівельних матеріалів у рамках субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на відновлення пошкоджених об'єктів Чернігівської області, який датується 1 серпня 2022 року. Зокрема в цьому документі йдеться про купівлю пиломатеріалів по 15 тисяч гривень за кубометр.

Пиломатеріали за 15 тисяч гривень: як Чаус відреагував на звинувачення від волонтера Серика

За словами Чауса, він не знає справжній цей акт чи ні.

"Я не дивився справжній той акт чи ні, можливо справжній. Коли ти звинувачуєш людину в чомусь, ти маєш навести якісь докази. Докази ці треба наводити правоохоронним органам та писати відповідні заяви".

Начальник ОВА стверджує, що ціна у 15 тисяч гривень за кубометр пиломатеріалів на той час була обґрунтована кількома чинниками.

"Хто розкладав ціни на пиломатеріали у квітні, травні, червні? Хто рахував логістику доставки цих пиломатеріалів до людей та розвантаження під кожен двір. Не було жодного аналізу. Не було ціни у п'ять тисяч гривень за кубометр. На момент формування цих заявок та відсутності будматеріалів, їх не було на ринку взагалі. Нам треба було чекати жовтня-листопада, поки будматеріали коштуватимуть 7-8 тисяч за кубометр, і нічого не робити?"

З серпня 2022 року вдалося відновити понад 2 500 житлових об'єктів, каже Чаус. Зроблено це було як за рахунок волонтерів, так і за допомогою придбаних в той час будматеріалів.

Як стверджує Чаус, влітку 2022 року пиломатеріали закуповувались в різних підприємств через "Укрзалізницю" на підставі тих заявок, які готували в обласній військовій адміністрації відповідно до тих потреб, які були на той час.

"Кривенко не домовлявся з постачальниками. Ми аналізували ринок, брали обсяг, який нам потрібен та вибирали з того, що є. Повірте, ринку не було взагалі. Дуже мало було обсягів тих, які б задовольнили наші потреби у відбудові. Коли я чую про ціну в 15 тисяч, то я кажу дайте мені ринок на час, коли це відбувалось, і що на ньому було. Також врахуйте вартість доставки до кожного двору. Я для себе це дивився ще влітку, питань у мене не виникло, все було в межах ринку. У мене немає претензій до своїх підлеглих".

Читайте також

На Чернігівщині досі не впровадили "спеціальну економічну зону": причину затримки пояснив Чаус

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

Джерело