Лікар медичної роти 95-ї окремої десантно-штурмової бригади Максим пішов захищати Україну з перших днів повномасштабного вторгнення Росії. Про це він розповів в етері Українського радіо Житомир.

До початку війни в Україні Максим працював дитячим анестезіологом та завідувачем відділення інтенсивної терапії Житомирської дитячої міської лікарні імені В.Й. Башека. В перші дні повномасштабного російського вторгнення Максим записав коротке відеозвернення, у якому повідомив, що йде на війну.

"Тоді це було відчуття злості, змішаної з приреченістю, розуміння, що це велика війна, великі жертви. Я їхав із західної України, куди відвіз свою родину, з розумінням, що піду на війну і навряд чи зможу повернутися. Їхав і закликав усіх брати зброю та бити ворога".

Досвід 2014 року показав, що таке війна. А повномасштабне вторгнення з використанням і авіації, і ракет, і величезної кількості техніки, і особового складу противника – тим паче. Всі розуміли, що буде непросто", – розповідає Максим.

Максим пригадує, що важкою була весна та початок літа 2022 року. Щодня бригада робила від чотирьох до шести виїздів та евакуацій. І так кожного дня. Але час на відпочинок також був, бо працювало кілька екіпажів.

"Були дні, звісно, коли падав з ніг, коли на евакуації були, а потім не було анестезіолога і я йшов у операційну до того ж пораненого, котрого привіз".

За словами Максима, тактична медицина порівняно з 2014 роком дуже змінилася. У військових є тактичні аптечки, які повністю укомплектовані. Оволодіти азами тактичної медицини сьогодні варто не лише військовим, але і кожному українцю, переконаний Максим.

"Навчання військовослужбовців і досі тривають. Не скажу, що всі військовослужбовці стовідсотково на достатньому рівні володіють знаннями з тактичної медицини. Але в більшості випадків в той найкоротший період, коли можна врятувати життя людини, в перші хвилини після поранення – військові це роблять. Саме ці дії вже врятували багато життів".

Максим мріє про швидке закінчення війни і щиро бажає, аби захисники та захисниці України повернулися до рідних зі щитом та Перемогою.

"Чого хотів би? Десятикілометрову безлюдну зону навколо українського кордону і 300-кілометрову демілітаризовану. А ще – величезну бетонну огорожу і рів з крокодилами. Ми вистояли майже рік, ми тримаємося, наші хлопці тримаються, і я вірю, що ми переможемо".

Читайте також Запрошують добровольців: на Житомирщині оголосили набір у "Гвардію наступу". Шиють і в'яжуть: "Бабусин батальйон" на Житомирщині допомагає ЗСУ. Вилікувалася від онкології та пішла на фронт: жителька Коростеня Анна "Скрепка" про службу в лавах ЗСУ. Майже півтори тисячі людей в Житомирі вже пройшли військовий вишкіл у "Центрі готовності цивільних".

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

Джерело