Захист експрезидента Грузії Міхеіла Саакашвілі заявив, що суд уже наступного тижня може оголосити рішення за клопотанням про відтермінування покарання і звільнення колишнього президента. Про це повідомляють News Georgia у Телеграм.

За даними журналістів, допити свідків в Тбіліському міському суді практично завершені. Напередодні Пенітенціарна служба ухвалила рішення про відведення свідків, які залишалися з їхного боку.

На засіданні в п'ятницю, 3 лютого, на запитання в суді відповідала директорка клініки "Вівамед" Ніно Надірадзе. Вона підтвердила різку втрату ваги експрезидентом. За її словами, це пов’язане з тим, що Саакашвілі “не дотримується рекомендацій лікарів, споживає вкрай мало калорій і відмовляється від внутрішньовенного харчування”.

Рішення суду по Саакашвілі може бути наступного тижня — захист експрезидента

У понеділок, 6 лютого, на процесі очікуються заключні заяви сторін, після чого суд піде до нарадчої кімнати.

Читайте також: Якщо не доживу, моє серце має бути поховано у Києві: Саакашвілі показав у суді свій стан Що відомо про арешт та стан здоров‘я Саакашвілі

1 жовтня 2021 року вперше за вісім років колишній президент Грузії Міхеіл Саакашвілі прибув з України до Грузії. Своє рішення політик пояснив тим, що "хоче захищати волевиявлення громадян" на місцевих виборах в країні. Увечері того ж дня його затримали і доправили до в'язниці у місті Руставі. Після цього політик оголосив голодування і назвав себе "політичним в'язнем". Проти Саакашвілі відкрили справу про незаконний перетин грузинського кордону.

6 листопада Служба держбезпеки Грузії звинуватила Саакашвілі у тому, що він начебто координує з в'язниці дії, спрямовані на насильницьке повалення влади. У ніч проти 20 листопада Саакашвілі доправили у військовий шпиталь у місті Горі. Після цього політик погодився припинити голодування, яке тривало 50 днів, та почав харчуватися за спеціальною схемою.

21 лютого 2022 року Саакашвілі вдруге оголосив про безстрокове голодування на знак протесту проти дій грузинської влади, які, за його словами, не надають йому належної медичної допомоги.

На початку травня 2022 року лікарі і родина Саакашвілі заявили про катастрофічний стан здоров'я Саакашвілі і вимагали від грузинської влади відправити його н7а лікування за кордон.

12 травня колишнього президента Грузії Міхеіла Саакашвілі перевели зі слідчого ізолятора в місті Руставі до цивільної клініки "Вівамед".

Адвокат Саакашвілі Шалва Хачапурідзе повідомив, що лікарі підозрюють у колишнього президента Грузії Міхеїла Саакашвілі туберкульоз та деменцію. Загалом ув’язненого політика перевіряють на 34 захворювання.

У липні адвокат Саакашвілі Валерій Гелбахіані заявив, що його підзахисний йде з політики. За словами адвоката, основне питання, яке стоїть сьогодні на порядку денному, це порятунок життя Саакашвілі.

19 листопада мати Саакашвілі заявила, що в організмі її сина виявили підвищений вміст важких металів: ртуті, барію, талію. Пенітенціарна служба Грузії спростувала цю заяву.

Згідно зі свідченнями, наданими раніше в суді американським неврологом Шахін Е. Лакхан, Саакашвілі "серйозно хворий" і страждає численними "дисфункціями". Лахан стверджує, що судоми Саакашвілі та "неідентифікована, швидко прогресуюча деменція" є одними з його найсерйозніших діагнозів.

Саакашвілі, за словами Лахана, має низку хронічних захворювань, які загрожують його життю. Він наголосив, що якщо Саакашвілі не нададуть належної допомоги, він може померти.

31 січня мати Міхеіла Саакашвілі Гіулі Аласанія повідомила, що на світанку експрезидент знепритомнів. Згодом член заснованої Саакашвілі опозиційної партії "Єдиний національний рух" Георгій Чіладзе заявив, що колишнього президента переводять із палати в реанімацію у критичному стані. У клініці "Вівамеді", куди шпиталізували політика через COVID-19, заперечила цю інформацію.

1 лютого колишній президент Грузії Міхеіл Саакашвілі, який проходить лікування в клініці "Вівамед", дистанційно взяв участь в судовому засіданні у справі про відтермінування його вироку або звільнення від покарання, продемонстрував свій стан і заявив, що потребує адекватного лікування.

Читайте також

"Ні і ніколи". Президентка Грузії заявляє, що не помилує Саакашвілі

Стан катастрофічний: Лікарі і родина Саакашвілі вимагають відправити його за кордон

Затримання Саакашвілі у Грузії: Україна офіційно визнала політика потерпілим

"Захід може стати на захист демократії та врятувати мені життя". Саакашвілі звернувся до західних політиків

МЗС України висловило протест через негуманне поводження з Саакашвілі

Джерело