Україна здійснила черговий обмін з росією військовополоненими, додому повернулися 116 захисників.

Як передає Укрінформ, про це у Телеграмі повідомив керівник Офісу Президента Андрій Єрмак.

За його словами,“нам вдалося повернути 116 наших людей, оборонців Маріуполя, херсонських партизанів, снайперів з Бахмутського напрямку та інших наших героїв”.

Як повідомив Єрмак, це 87 воїнів ЗСУ, двоє з яких – із ССО. Вісім бійців ТрО, семеро з Нацгвардії, шестеро з Нацполіції, п‘ятеро вз ДПСУ, двоє з ВМС та один представник ДСНС. З них двоє офіцерів та 114 рядових і сержантів”.

Україна повернула з російського полону ще 116 захисників

“Крім того, – зауважив керівник ОП, – нам вдалося повернути тіла загиблих іноземних волонтерів-добровольців – Крістофера Метью Перрі та Ендрю Тобіаса Метью, а також тіло загиблого воїна-добровольця – українця, який служив у Французькому іноземному легіоні та після початку повномасштабного російського вторгнення повернувся захищати Україну – Кулика Євгенія Олеговича”.

“Працюємо далі. Ми повернемо всіх”, – наголосив Єрмак.

Як повідомляв Укрінформ, за даними уповноваженої Президента України з питань забезпечення прав захисників Альони Вербицької, станом на кінець грудня 2022 року в російському полоні перебували близько 3,4 тис. українських військовослужбовців, ще 15 тисяч людей зникли безвісти.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими 31 грудня повідомив, що з російського полону за 2022 рік вдалося визволити 1596 осіб, серед яких — військові та цивільні.

Водночас російська сторона скасувала черговий обмін полоненими, який був запланований на 14 січня.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець закликає родичів військовополонених не називати їхніх прізвищ, щоб не ускладнювати роботу з повернення на батьківщину.

Джерело