Державна екологічна інспекція Поліського округу продовжує перевірку річки Батиївка на території Брусилівської селищної ради. Про це у відповіді на запит Суспільного розповів начальник Інспекції Євгеній Медведовський.

За його словами, екологи виїжджали на місце можливого скиду неочищених стічних вод з полів фільтрації до притоки річки Здвиж.

"Спеціалісти Інспекції відібрали проби води з канави поряд із полями фільтрації, – інформує Євгеній Медведовський. – З метою з’ясування всіх обставин та проведення державного нагляду (контролю) відповідно до вимог постанови Кабінету міністрів України від 13 березня 2022 року №303 направили до Державної екологічної інспекції України зібрані матеріали та звернення громадян щодо можливих порушень вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища".

Забруднення річки Батиївка на Житомирщині: екологи проводять перевірку

Від Державної екологічної інспекції України екологи Житомирщини отримали відповідь доопрацювати матеріали та провести додаткові інструментально-лаболаторні вимірювання показників складу та властивостей ґрунту і вод з притоки річки Здвиж.

"Станом на друге лютого доопрацьовані матеріали екологи надіслали повторно до Державної екологічної інспекції України для отримання передбаченого законодавством погодження для проведення позапланового заходу на території Брусилівської селищної ради", – повідомив Євгеній Медведовський.

Що відомо 29 грудня жителі Брусилова виявили, що у річку Батиївка невідомі скинули нечистоти із різким запахом, забруднивши воду. Третього січня на земельні ділянки жителів Брусилова, які живуть поблизу очисних споруд місцевого маслозаводу, потрапили нечистоти. Після публікацій у засобах масової інформації, що у річку Батиївка на Брусилівщині потрапляють неочищені стоки місцевого молокозаводу, прокуратура розпочала кримінальне провадження. У Брусилові знову зафіксували скид нечистот – цього разу на городи місцевих жителів. 23 січня у відповіді на запит Суспільного поліція повідомила, що проводить досудове розслідування щодо забруднення річки Батиївка в Брусилові.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

Джерело