Відповідні дані опубліковані у моніторингу ІМІ “Барометр свободи слова”.

У січні Інститутом масової інформації зафіксовано 10 злочинів проти свободи слова в Україні. Зазначається, що 9 них дев’ять вчинила Росія. 

Серед злочинів росіян — викрадення, обстріли та поранення журналістів, кіберзлочини. Також вимкнення українського мовлення, закриття медіа на тлі повномасштабної російсько-української війни.

Крім того, ІМІ зафіксував один випадок порушення свободи слова, за які відповідальні громадяни України. 

В Україні зафіксовано 10 злочинів проти свободи слова протягом січня: 9 з них вчинила РФ

Інфографіка: ІМІ

Йдеться про інтернет-тиск. Невідомі створили у Facebook сторінку, де публікували звинувачення на адресу інтернет-видання “Четверта влада”. ЗМІ вважає це “маніпуляціями, брехнею і плітками на тему публічних звітів редакції, а також помстою одного з колишніх міських голів”. 

Зокрема, головний редактор “Четвертої влади” Володимир Торбіч заявив, що міський голова одного колишнього райцентру на Рівненщині образився на журналістів видання й тому вирішив організувати “чорний піар”.

  • Виконавчий комітет Міжнародної федерації журналістів (МФЖ) ініціював виключення російських журналістів зі свого складу.
  • Пресофіцерку Державної прикордонної служби України (ДПСУ) Іванну Плантовську, яка демонструвала у соцмережах свій відпочинок за кордоном, перевели у житомирський загін на посаду не пов’язану із комунікацією.
  • У 2022 році в Латинській Америці та Карибському басейні було вбито більше журналістів, ніж у будь-якій іншій частині світу, включаючи зону бойових дій в Україні.

Джерело