Міський голова Харкова Ігор Терехов розказав, як зміниться генплан Харкова, під час пресзустрічі 3 лютого.

За його словами, при розробці генплану розраховують на те, що в місті житимуть 2-2,5 млн людей включно зі студентами.

"Міжнародні експерти вже провели повний аналіз генплану, ми розпочинаємо перший етап внесення змін у генплан Харкова, а саме проведення містобудівного моніторингу, в який умістимо всі пропозиції. Ця робота триватиме протягом першої половини 2023 року", — розказав Ігор Терехов.

Нова транспортна система, відбудова житла,

Далі — пряма мова.

Транспорт

Триває розробка траси внутрішнього кільця Харкова для забезпечення та відведення потоків від центру та розвантаження. Будуть надані пропозиції по визначенню місць розташування першочергових багаторівневих розв'язок у місті, концепція нової транспортної моделі є важлива, бо є каркасом для нового генплану. Ми ретельно вивчаємо всі помилки, які маємо.

Також передбачені пішохідні вулиці в історичному центрі, розробка веломаршрутів, впровадження підземних та багаторівневих паркінгів.

Житловий фонд

Це найбільш актуальна тема. Маємо на меті модернізувати постраждалу забудову за принципом "не забуваючи про минуле, все, що можемо, збережемо".

Створити автономні та динамічні райони з новими житловими комплексами середньої поверховості, з розвиненою інфраструктурою для працевлаштування.

На сьогодні ми багато працюємо з групою Фостера, щоб впровадити найбільш комфортний та економічно ефективний метод відновлення та будівництва нового житла.

Планується надання місту пілотного концепту від групи Нормана Фостера

У рамках співпраці ми працюємо над створенням 3D-моделі міста Харкова, це дасть можливість отримати віртуальні та фізичні моделі міста з точними розмірами.

Радянські багатоповерхівки, що становлять 80% житлового фонду, будуть модернізовані шляхом покращення ізоляції, енергоефективності. Реконструкція житла просуватиметься замкнутим циклом. Для дослідження оберуть три житлові квартали

Інженерна мережа та критична інфраструктура

Залучатимуть усі комунальні служби до нового планування мереж та критичної інфраструктури. Будуть розроблені проєкти з перепрофілювання двох заводів.

Частина ринку "Барабашово" буде перетворена на новий культовий, революційний район змішаного використання, присвячений просуванню наукових та технологічних інновацій.

Річки та зелені зони

У Харкові є чотири річки різної ширини. Місто отримало стратегію перетворення річок на якісні громадські простори, які будуть служити екологічними коридорами, просуваючи ідею пішохідного та вело в місті. Буде відновлене початкове призначення міських річок.

Що відомо У Харкові розробляють новий генеральний план міста та планують будівництво нових мікрорайонів, повідомив міський голова Ігор Терехов під час позачергової сесії міськради 11 травня. Британський архітектор і дизайнер, лауреат Імператорської та Пулітцерівської премій Норман Роберт Фостер заявив, що готовий долучитися до відновлення Харкова після війни. Читайте також

"Місто повинно бути самодостатнім": Терехов — про генеральний план Харкова

Джерело