Такий календар можна отримати за донат від 1000 гривень

Підрозділ снайперів 58-ї окремої механізованої бригади випустив свій календар "Зрощені Україною". Моделями стали захисники та захисниці, а мета проєкту – зібрати мільйон.

Розпочалося все з календаря "Без цензури". Тоді через шквал критики на адресу "5 каналу" через благодійний проєкт військові виставили власні фото у соцмережах, щоб підтримати наших співробітниць.

"У першу чергу чоловік сидів, він у мене дуже спокійна людина, я йому сиджу читаю: "Ти ж уявляєш, от на дівчат напали" і він так сидів-сидів і псіханув: "Усе я роздягаюся, давай фотографуй мене, викладай на підтримку дівчат", – розповіла військовослужбовця ЗСУ Наталя Борисовська.

Після публікації світлин реакція не забарилася. Підписники просили календар від захисників та захисниць.

"І тому я попросив друзів, нам знайшли дуже крутого, класного і відповідального фотографа Антона і він приїхав до нас, попрацював з нами цілий день і вдалися гарні фото. Я за свої 43 рочки себе таким ніколи не бачив", – зізнається командир снайперського підрозділу 58-ї ОМБр Сергій Варакін.

Антон Федоров займається фотозйомкою понад 10 років. Згадує: в таких умовах знімати доводилось уперше, проте дуже щасливий, що взяв участь у цьому проєкті. Попрацювати з військовими була його мрія.

"Поставили цей фон, поставили це світло і поїхали, один за одним ходили хлопці та дівчата, я знайомився. Я з ними одразу знайшов спільну мову, нам було дуже зручно, класно", – запевняє фотограф календаря "Зрощені Україною".

Спочатку військовослужбовці хотіли зробити календар із відвертішими фото, та вже у процесі зйомки плани змінилися.

"Родзинка цього календаря є в тому, що там є дві фотокартки: перша фотокартка, що це є твоя сутність військова і друга фотокартка, що це є твоя сутність цивільного життя", – пояснює Наталя Борисовська.

"Фото ми обирали з хлопцями та дівчатами, тобто узгоджували, кому яка подобається", – каже фотограф.

Такий календар можна отримати за донат від 1000 гривень на картку: 5375 4112 0335 9851. Далі потрібно надіслати скриншот оплати на електронну пошту [email protected] та одразу зазначити дані для відправки. Половина виручених коштів піде на виробництво власних дронів, інша – на відбудову України.

"От ми воювали на Мощуні й ось там було дуже багато різних домівок, якби нам знайти, блін, хоча б одну людину з цього Мощуна. Аня мені Мірошниченко каже: "Тю в нас працює дуже класний сором'язливий хлопець, в них там був будинок". Вона скидає фото цього будинку, а він знаходився для нас у дуже зручному місці і не дуже для хазяїнів цього будинку", – розповів командир снайперського підрозділу 58-ї ОМБр.

Будинок керівника відділу міжнародної інформації "5 каналу" Михайла Прудника не підлягає реставрації. Його потрібно будувати з нуля.

"З огляду на те, що будівельні матеріали сильно подорожчали, тому сума може бути дуже велика, щоб принаймні збудувати щось маленьке на перший час. Я такої ініціативи не очікував, тому що зараз багато людей постраждало і справді, ми всі допомагаємо військовим на фронт, а ті, хто працює в тилу, дуже часто залишаються зі своїми проблемами сам на сам", – зауважує Михайло Прудник.

Снайперський підрозділ наголошує, їм як військовим важливо показати, що підтримка від українців дуже цінна, але й вони готові фінансово підтримувати тих, хто постраждав у тилу.

"Я не так давно прийшов у цей підрозділ. Ми разом були у Бахмуті, майже 4 місяці, і я знаю одне, що не важливо, хто вміє фотографуватися, або іти на мінус нуль, ви або заходите разом і виходите, або не виходить ніхто", – наголошує військовослужбовець ЗСУ Євген Тєрєхов.

Цей проєкт підтримав головнокомандувач Валерій Залужний. До того ж в українців є можливість отримати 3 примірники за найвищими ставками з підписами військових та Валерія Залужного. Зробити свою ставку можна на сторінці Сергія Варакіна.

Софія Норенко, Орест Пона, Ігор Костюк, Валентин Стрєльцов, "5 канал"

Дивіться також відео: ТЕЖ РОЗДЯГНУЛИСЬ: чоловіки 5 каналу теж оголилися, щоби підтримати дівчат і ЗСУ 

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело