У Кропивницькому відбулось громадське обговорення доцільності участі українських спортсменів у Літніх Олімпійських Іграх 2024 року в Парижі. Участь в обговорені взяли представники управлінь на відділів з питань фізичної культури і спорту, представники спортивних федерацій, провідні спортсмени та тренери регіону – за підрахунками Суспільного, близько трьох десятків людей. Результат – одностайна позиція проти бойкоту Олімпіади українцями та підтримка недопущення російських та білоруських спортсменів до змагань.

Зі слів керівника обласного управління молоді та спорту Андрія Щетини, спортивна спільнота регіону не має допустити участі в Олімпіаді спортсменів з РФ та Білорусі: "Висловити своє бачення та своє побажання – це той мінімум, який ми можемо зробити. Стояти в стороні і дивитися, що воно буде – не наш метод. Ми звикли до чесної боротьби за результат. Не поїхати на Олімпіаду – найпростіший варіант. Але, я вважаю, ми не маємо права не враховувати той ресурс, ті сили й фінанси, здоров’я атлетів і тренерів, які ми поклали, щоб потрапити у Париж. На мою думку, підтримати бойкот – це здатися і погодитися з виступом росіян під нейтральним прапором".

Член Національного олімпійського комітету, кропивничанин Володимир Ковальов вважає заяву комітету про бойкот Олімпіади передчасною: "Що ми маємо робити? Завтра це буде наріжним каменем на засіданні позачергової генеральної асамблеї НОК України щодо боротьби за відсторонення або недопущення атлетів з РФ та Республіки Білорусь до участі в Олімпійських іграх. Головним нашим аргументом, вважаю, має бути те, що Росія тричі порушила олімпійське перемир’я. Крім того, ця держава долучилася до використання заборонених фармакологічних препаратів, за що була жорстока покарана Всесвітнім антидопінговим агентством".

Спортивна спільнота Кіровоградщини проти бойкоту українськими спортсменами Олімпіади

Володимир Ковальов висловився за посилення дипломатичної роботи: "Тихо, без транспарантів, без шуму працювати з країнами, які нас підтримали, щоб вони коректно зорієнтували свою спортивну спільноту на протистояння участі російських і білоруських атлетів у Олімпійських іграх. Треба на фактах доводити і показувати, яку трагедію спричинила Російська Федерація війною для народу України і, зокрема, для спортивної спільноти".

Проти бойкоту Олімпіади та за відсторонення від змагань росіян і білорусів учасники обговорення проголосували одноголосно. Обласні управління молоді та спорту і відділення Національного олімпійського комітету України створили спільний лист-петицію до Національного олімпійського комітету України зі своєю позицією. Лист підписали представники спортивних федерацій.

Що відомо Росія та Білорусь зберігають шанси на Олімпійські ігри-2024 майже у всіх видах спорту, попри санкції: де це ще можливо МОК додатково вивчить можливість повернення до змагань атлетів з Росії та Білорусі на "суворих умовах" МОК підтримав участь атлетів із Росії та Білорусі в змаганнях в Азії Володимир Зеленський написав листа Еммануелю Макрону щодо недопущення атлетів з Росії до Олімпіади-2024 у Парижі "Концепція нейтрального статусу добре зарекомендувала себе". МОК опублікував заяву про ймовірне повернення росіян "Висуватимемо ультиматум". Реакція країн Європи на намір МОК допустити до Олімпійських ігор Росію та Білорусь Читайте також "Маємо отримати три олімпійські ліцензії в умовах воєнного стану". Як вплинула війна на спорт Кіровоградщини Два срібла та бронза. Кіровоградські легкоатлети виступили на чемпіонаті України Легкоатлети з Кропивницького та Олександрівки Кропивницького району Кіровоградської області вибороли дві золоті, дві срібні й одну бронзову нагороду чемпіонату України серед юніорів у приміщенні Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм , Інстаграм та Ютуб

Джерело