Правоохоронці припинили незаконну діяльність українського ділка, який незважаючи на заборону РНБО постачав до РФ товари подвійного використання. Ці деталі використовувалися на підводних човнах російського флоту, які потім обстрілювали цивільну інфраструктуру України ракетами. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

За матеріалами слідства, зловмисником виявився мешканець Харківщини.

«Щоб обійти заборону на військово-технічне співробітництво з РФ, він створив свою компанію, яка закуповувала товари подвійного призначення в українських підприємств і під виглядом «цивільних приладів» постачав їх до РФ», – ідеться у повідомленні пресслужби.

СБУ викрила жителя Харківщини, який постачав комплектуючі для російських підводних човнів

Проте, як встановила СБУ, насправді продукція використовувалася для оснащення флоту держави-агресора. Зокрема, для обладнання підводних човнів, з яких росіяни запускають ракети по Україні.

Після повномасштабного вторгнення ділок намагався налагодити новий канал доставки товарів до РФ через треті країни. Втім, завдяки реакції СБУ цьому вдалося запобігти.

Блок галереї

Чоловіку повідомили про підозру за фактом «порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю». Йому загрожує покарання у вигляді обмеження волі на строк до п'яти років.

Джерело