Час від часу Пікачу повертається до Японії, щоб розповісти співгромадянам про події в Україні

Покинув успішний бізнес в Японії та приїхав до України допомагати дітям. Волонтер Піка Чуджо Хідето оселився у дніпровському прихистку для переселенців. Разом із друзями проводить для малечі майстер-класи та розважальні заходи. 

Так японець Піка Чуджо Хідето проводить руханку для дітей в одному з дніпровських шелтерів для переселенців. З початком повномасштабного вторгнення успішний 41–річний японський бізнесмен залишив усі свої справи і приїхав до України як волонтер. Зосередився на дітях, морально травмованих війною. Зізнається, сам у дитинстві страждав, тож дуже розуміє українську малечу.

Залишив успішний бізнес, щоб допомагати дітям переживати страхи війни: історія волонтера з Японії (Відео)

"У дитинстві я піддавався жорсткому ставленню. Я розумію душевний біль українських дітей", – каже волонтер з Японії.

Волонтер на ім'я Піка, що співзвучно з ім'ям героя японського аніме Пікачу, тож він дозволив себе звати саме так. Ба більше – щоб розрадити дітей – він переодягається у Пікачу. Разом із другом розважають дітей майстер-класами. Нині – вчать робити японську страву суші. Піка зізнається, сам готувати не вміє. тож, довіряє цей урок другу.

"Роблю це задля культурного обміну між Японією та Україною. Хотів би, аби всі готували та їли популярні японські суші", – сказав волонтер з Японії Араі Таку.

Японські волонтери спілкуються зі своїми підопічними здебільшого жестами або за допомогою онлайн-перекладача.

Одинадцятирічна Єва пригощає власноруч закрученими суші мешканців шелтера. Японські волонтери зізнаються, в Україні, харчуються геть не японськими стравами.

"Мені подобаються всі місцеві українські страви, які готують в цьому закладі", – запевняє Піка Чуджо Хідето.

У шелтері найчастіше куховарить Марія Іванівна. жінка разом із сином евакуювалася з Новодружеська на Луганщині.

"Готую для всіх. Наші хлопчики тут живуть, також їм подобається, і Пікачу теж любить мій борщ. Іноді просить борщу добавки", – хвалиться переселенка з Новодружеська Марія Іванівна.

Час від часу Пікачу повертається до Японії, щоб розповісти співгромадянам про події в Україні. Так, залучає нових партнерів для благодійності. Крім того, свої враження від нашої країни Піка Чуджо Хідето виклав у книзі, яку написав за три місяці.

"Я пишу про шкоду, завдану війною в Україні і про біль людських сердець. Пишу, що віднині працюватиму за для миру в усьому світі", – запевняє Піка Чуджо Хідето.

Разом з українськими волонтерами японський волонтер возить гуманітарну допомогу в різні регіони України. Побував у Харкові, Миколаєві та Херсоні.

"Я ризикую, продовжуючи свою діяльність. Готовий втратити власне життя заради допомоги Україні", – наголошує волонтер з Японії.

Допомагати українцям, постраждалим від війни, Піка Чуджо Хідето планує до перемоги.

Юлія Вєжан, Олександ Пронський, Дніпро, "5 канал"

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Дивіться також відео за темою: "Біда у всіх одна, ми вже стали як рідні": мами загиблих десантників передали на передову вареники

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело