Генератор потужністю в 3 кіловати забезпечить роботу побутових приладів: холодильник, праска, електрочайник тощо.

Голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев у ефірі телемарафону заявив, що підприємцям не треба оформлювати дозволи при використанні генератора як джерела електроенергії.

Дозвіл на використання генераторів: які важливі правила діють в Україні

Дозвіл на використання генераторів: які важливі правила діють в Україні

Всі дозволи, які необхідні для того, аби встановити генератор потужністю до 5 мегават, на сьогодні скасовані, їх немає. І щодо зберігання палива до 2 тонн ми теж зробили це абсолютно безліцензовано й абсолютно без будь-яких документів, – пояснив нардеп.

За словами Гетьманцева жодних штрафів для бізнесу за використання генераторів нема, а  підприємців оштрафувати можуть тільки тоді, коли бізнес ведуть незаконно, тобто без реєстрації та сплати податків.

Генератора потужністю в 3 кіловати вистачить того, щоб одночасно працювали побутові прилади, генератор потужністю 5 кіловатів, для роботи додатково телевізора, комп'ютер або приготувати їжу на електроплиті.

Найбільш популярні дизельні чи бензинові генератори. Останні не дуже шумні та не дорогі, проте не можуть працювати довгий час.  У Мінреінтеграції дали пораду, як правильно вибрати потужність генератора. Зокрема, спочатку потрібно визначитись, що ви будете вмикати. Потім до цієї сумарної потужності додати 20 – 30%.

Джерело