Головний військовий комісар Львівської області Олександр Тіщенко пояснив, що вручення повісток на вулиці та в інших громадських місцях не суперечить закону України. 

Про це він написав у Facebook.

Військовий комісар зауважив, що військовозобов'язані нехтують своїми обов'язками, які прописані в законодавстві та вчасно не приходять до центрів комплектування. А тому комісари змушені вручати їм повістки на вулиці та в інших громадських місцях. 

Військовий комісар розповів, чи законно вручати повістки на вулиці і коли це припиниться

"У нашій країні триває війна. Триває і мобілізація. І військовий обов’язок включає, серед іншого, дотримання правил військового обліку. Це означає, що з дня оголошення мобілізації громадяни України зобов’язані добровільно з’явитися до військових частин або на збірні пункти територіального центру комплектування та соціальної підтримки для з’ясування усіх відомостей", - пояснив Тіщенко. 

Головний військовий комісар Львівщини додав, що військовозобов'язані повинні інформувати військкомати про всі зміни у своєму житті - народження дитини, сімейний стан, зміну місця проживання, стан здоров'я. 

"Ми не повинні бігати за кимось, щоб з’ясовувати які зміни у житті відбулись у кожного військовозобов’язаного, але ігнорування ними своїх обов’язків, закріплених законодавством, змушує до вручення повісток не лише за місцем проживання та роботи громадян, а й у громадських місцях. Це робиться насамперед для того, аби з’ясувати актуальність інформації, визначити кількість придатних до військової служби під час мобілізації громадян. У таких заходах не було би необхідності, якби громадяни неухильно дотримувались законодавства України", - пояснив військовий. 

Олександр Тіщенко наголосив, що вручення повісток на вулиці - це законно. Він нагадав, що в Україні діє Конституція і ті, хто не згоден із мобілізацією - можуть звертатись до суду. 

Нагадаємо, в Україні через повномасштабну війну Росії запроваджено військовий стан та загальну мобілізацію. 

Юристка Вікторія Тютюнникова вважає, що повістку можуть заповнювати перед врученням. Це буде законно. Але в тому разі, якщо це робиться у присутності голови ТЦК, від імені якого вручається повістка, або якщо він це робить особисто. Військовозобов'язаний отримує повістку, а у представника ТЦК залишається "корінець" та бланк із підписом про отримання повістки.

Читайте також:

Мобілізція в Україні: що чекає на чоловіків призовного віку, які залишилися за кордоном

Скільки нардепів пішли на фронт і чи воюють їхні діти: Стефанчук відповів

Три причини, які дозволяють не приходити до військкомату по повістці

Джерело