Тут для кожного медики розробляють індивідуальну програму відновлення

Кулеметник Дмитро розробляє ногу після поранення, якого зазнав під час бойового завдання поблизу Донецького аеропорту. Щоби відновити ходу – бійця прооперували. Тепер його чекає двотижнева реабілітація.

Уже виходить. Не важко, воно болить сильно під коліном, а сама нога не робить, потроху вже почавши розроблятися", – каже Дмитро.

А медикині Анастасії призначили біостимуляцію м'язів – це теж реабілітація після травми. Її батько та брат воювали ще 14-го, а коли сталося вторгнення – пішли захищати Україну вдруге. За ними пішла в армію й Анастасія. Але розбурхала стару травму ноги і була змушена поїхати з фронту на реабілітацію.

"Мені перешивали зв'язку і тепер я не можу зігнуть ногу, тепер помагають як правильно. Якщо не знімати з реабілітації – то може я її просто не зігну, а Юрій Анатолійович направляє як правильно, як можна. Ми займаємось другу неділю з ним і я вже на 30% згинаю ногу, ну звісно не без криків", – розповіла Анастасія.

Реабілітаційний центр для військових відкрили в одній з лікарень на Черкащині. Тут для кожного медики розробляють індивідуальну програму відновлення. Крім фізичних занять, до неї входять фізіотерапевтичні процедури та масажі.

"Військові – це більш складні випадки, кон'юктури, атрофії, які треба заживити, відновити  поранення, і перенавантаження, біг, вага велика, щось переносили, десь хрестоподібну зв'язку розірвали, кульові поранення, вибухові", – зазначає фізичний терапевт Юрій Зайцев.

Раніше в цьому відділенні лікарні приймали цивільних. Для військових його мали істотно доукомплектовувати. З цим допоміг заклик у соцмережах.

Реабілітацію часто потрібно починати вже наступного дня після операції, кажуть лікарі. Тому дуже зручно, що центр під одним дахом з лікарнею.

"Це зовсім другі пацієнти, молоді хлопці, в яких є енергія, і вони, навіть лежачи в ліжках, роблять мінімальну зарядочку і ми зрозуміли, що нам конче необхідно зробити так, щоб у нас була реабілітація", – пояснює завідувач відділення Юрій Бейкун.

Задля пришвидшення відновлення після поранень та операцій відділення планують доукомплектувати новими тренажерами. Самі ж військові старанно виконують усі вправи, призначені медиками, щоб якомога швидше одужати, повернутися на фронт і прискорити перемогу.

Яна Лимаренко, Олександр Лісовий, Черкаська область, "5 канал"

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Дивіться також відео за темою: "Страх стати піратом, який кульгає, минув": Про протезування бійців ЗСУ в Україні

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело