23 січня — 334 день Україна протистоїть повномасштабному вторгненню Росії. Суспільне веде текстовий онлайн усіх подій війни РФ проти України. Попередні головні новини читайте тут, текстовий онлайн англійською — тут. Відеорепортажі — на YouTube Суспільне Новини.

Головне на цей час

Польща ініціює створення коаліції країн, що будуть готові передати Україні частину своїх танків Leopard, заявив голова уряду Матеуш Моравецький. У Німеччині зазначили, що не заперечуватимуть можливу передачу Польщею Україні танків Leopard. Міноборони підозрюють у розкраданні коштів на закупівлях харчів для Збройних сил України. У зв'язку з цим керівництво відомства викликали на засідання комітету Верховної ради з питань національної безпеки оборони та розвідки. У Міноборони заявили, що інформація про закупівлю харчування для армії за завищеними цінами розповсюджується з ознаками навмисних маніпуляцій та вводить в оману. Втрати російської армії в Україні наближаються до загальної кількості загиблих США у В'єтнамській війні, повідомили аналітики американського Інституту вивчення війни. Кремль поставив перед собою завдання під корінь знищити Україну як історичне явище. Для досягнення своєї мети Путін хоче завдати Україні військової поразки, стратегічної за характером і наслідками, написав у блозі секретар РНБО Олексій Данілов. 22 січня з порту Чорноморська вийшов балкер AMIRA HANA з 30 тисячами тонн української пшениці для Ефіопії. Це четверте судно в рамках програми Grain from Ukraine.

Польща допоможе Україні отримати Leopard, у Міноборони пояснили скандал із закупівлею харчів. 334 день війни. Онлайн

Про це в ефірі Суспільного заявив генерал-майор запасу СБУ Віктор Ягун.

"З Білорусі на даному етапі точно немає ніякої небезпеки. Тут сприяло кілька факторів: погодний, природний у вигляді звірів — реально на деяких ділянках Волині, Житомира, Рівненщини у зв’язку з теплою зимою вийшли бобри і почали свою активну діяльність, перекрили деякі річки. А ці ділянки — десятки, у деяких моментах сотні кілометрів — залиті водою. Там не те, що наступати, там пройти неможливо", — зазначив він.

Також у прикордонних регіонах проведені суттєві фортифікаційні роботи.

"По-друге, це вже не 24 лютого минулого року, ми активно готувалися до можливих провокацій. У Волинській, Рівненській, Житомирській областях навіть пересічні громадяни підключилися до фортифікаційних робіт. Багато здійснено там роботи", — розповів генерал-майор.

У Національній енергетичній компанії "Укренерго" надали нові обмеження споживання електроенергії для Києва та області на 23 січня. Для столиці передбачені ліміти споживання 948 МВт/вдень та 608 МВт/вночі. Для області — 678 МВт/вдень та 559 МВт/вночі. Такі обмеження дозволять проводити відключення світла за стабілізаційними графіками.

Про це повідомляють у компаніях ДТЕК "Київські електромережі" і ДТЕК "Київські регіональні електромережі".

Енергетики уточнили, що в пікові години навантаження при поточній температурі повітря — це 65% від потреби електроенергії Києва, включаючи побутових споживачів, промисловість та критичну інфраструктуру. А в області — це 50% відповідно.

Графіки вимкнення світла кияни можуть подивитися за посиланням. Жителі області теж можуть перевірити відключення на сайті компанії.

Джерело