Можливість наступу на Українську територію з Білорусі найближчими тижнями є малоймовірною через політичний тиск на білоруський режим з боку Китаю, а також теплу зиму, через яку бобри почали перекривати річки, що спричинило розлив води на великих ділянках.

Про це в ефірі Суспільного заявив генерал-майор запасу СБУ Віктор Ягун.

"З Білорусі на даному етапі точно немає ніякої небезпеки. Тут сприяло кілька факторів: погодний, природний у вигляді звірів — реально на деяких ділянках Волині, Житомира, Рівненщини у зв’язку з теплою зимою вийшли бобри і почали свою активну діяльність, перекрили деякі річки. А ці ділянки — десятки, у деяких моментах сотні кілометрів — залиті водою. Там не те, що наступати, там пройти неможливо", — зазначив він.

Погода, геополітика та бобри: генерал запасу СБУ розповів, що ускладнює наступ з Білорусі

Також у прикордонних регіонах проведені суттєві фортифікаційні роботи.

"По-друге, це вже не 24 лютого минулого року, ми активно готувалися до можливих провокацій. У Волинській, Рівненській, Житомирській областях навіть пересічні громадяни підключилися до фортифікаційних робіт. Багато здійснено там роботи", — розповів генерал-майор.

Окрім того, наступ ускладнюється через геополітичний фактор — тиск Китаю на білоруську владу.

"Це — те, що стосується контактів Білорусі і Китаю. Зараз відбуваються консультації МЗС Білорусі з китайським послом чи не щодня. Його викликають на консультації. Я думаю, це один з тих факторів, де Лукашенко намагається знайти альтернативу Путіну, розуміючи, що все може статися буквально в один момент, і ні Путіна, ні Росії не буде за його спиною. І йому потрібна хоча б якась підтримка з боку тих чи інших людей", — пояснив Віктор Ягун.

За його словами, нині Лукашенко активно формує ПВК з резервістів, зокрема, правоохоронних органів та спецпідрозділів.

"Скоріше всього, йому це треба для приватної охорони його особисто в разі виникнення якоїсь ситуації, тому що він вже нікому не довіряє, крім своїх найближчих людей", — вважає колишній високопосадовець СБУ.

Водночас Лукашенко намагається загравати з Китаєм, який залишається досить серйозним партнером для Білорусі та який вклав значні кошти в розвиток білоруської економіки, додав Ягун. За його словами, Китай намагався використати Білорусь як одну з важливих транзитних країн до початку російського вторгнення в Україну та навіть ще до 2020 року.

"Але сталося те, що сталося. Білорусь опинилася на одному боці з Росією. Як вони збираються з цього виходити — то окрема історія. Але те, що Китай грає свою гру, це однозначно", — переконаний він.

Віктор Ягун зауважив, що Росія не має сил наступати на Україну з усіх напрямків, але російське військово-політичне керівництво може використати тактику СРСР.

"Це — коли напрямок головного удару не визначався до тих пір, поки не починався наступ, і не визначалося, де є найбільші успіхи. Тоді резерви, які залишалися в тилу, підключалися саме до того напрямку. І тоді він визначався як головний. Не виключається, що вони спробують здійснити пробні удари, приблизно, як в напрямку Запоріжжя", — підсумував генерал.

Джерело