Буде запущено новий механізм

Депутат Європарламенту від Литви Андрюс Кубілюс в етері марафону "Незламна країна" на "5 каналі" розповів, що йде розробка воєнного трибуналу для лідерів росії та білорусі.

За його словами, робота ведеться разом з українськими експертами і це буде новий механізм, адже Міжнародний кримінальний суд не має повноважень розслідувати злочин воєнної агресії. Утім євродепутат додав, що цей суд вже розслідує інші воєнні злочини, зокрема, факт геноциду українців у Бучі.

Розробка воєнного трибуналу для лідерів росії та білорусі ведеться разом з українськими експертами – депутат Європарламенту (Відео)

"Цей трибунал створюється, щоб можна було притягнути до відповідальності тих, хто є винними у злочинах воєнної агресії. Цей злочин називається злочином проти миру і є матір'ю всіх інших злочинів. Називають цей злочин злочином лідерів країн, тому що лідери приймають рішення щодо вторгнення, агресії. Треба створити новий інструмент міжнародного права як раз для того, щоб досліджувати злочини воєнної агресії і переслідувати тих, хто прийняв рішення щодо цієї агресії. Тому можна коротко назвати, що це трибунал для путіна і для пана лукашенка", – наголосив депутат Європарламенту від Литви Андрюс Кубілюс.

Як повідомляв 5.UA, Німеччина закликає створити спеціальний трибунал для покарання керівництва рф.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Дивіться також відео за темою: ПА НАТО визнала рф державою-терористом та закликала створити міжнародний трибунал.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело