За два місяці, відколи розпочалися відключення електроенергії, водії та пішоходи стали краще орієнтуватися на жестах регулювальників, які працюють на перехрестях вулиць Рівного. Про це 7 грудня Суспільному розповів патрульний поліцейський Станіслав Мамчур. Він нагадав, що означають жести регулювальника для водіїв та пішоходів.

Цей жест сигналізує водіям, які знаходяться ліворуч від інспектора, про дозвіл рухатися у всі напрямки перехрестя.

"Водій, який знаходиться на даному напрямку, які дивляться на поліцейського в обличчя, можуть їхати праворуч. Всі інші напрямки руху заборонені", — каже патрульний Станіслав Мамчур.

Що означають жести регулювальника: пояснення рівненського патрульного

Цей сигнал означає зупинку транспортних засобів по всіх напрямках перехрестя, пересуватися дозволено лише швидкій допомозі.

Для пішоходів такий сигнал регулювальника означає дозвіл переходити дорогу. Робити це вони можуть лише, коли поліцейський повернувся до них обличчям або спиною. В інших напрямках рух заборонено.

Якщо пішохід йде збоку від регулювальника, це вважається порушенням правил дорожнього руху та прирівнюється до перетину дороги на червоне світло.

Читайте також: Не виконали вимоги регулювальника: у Рівному патрульні винесли постанови на двох водіїв

На перехресті вулиць Чорновола — Басівкутська — Миколи Карнаухова одразу два керманичі не виконали сигнал регулювальника. За це на обох водіїв інспектори винесли постанови за проїзд на заборонений сигнал світлофора або жест регулювальника.

"За це передбачений штраф згідно з частиною другою, статті 122 Кодексу України про адмінправопорушення сумою у 510 гривень для водіїв. А для пішоходів буде за статтею 127 в частині адмінправопорушень штраф в сумі 255 гривень", — пояснює патрульний.

Він додає: за жовтень-листопад, відколи розпочалися відключення світлофорів у Рівному, водії та пішоходи стали краще орієнтуватися на жестах регулювання.

"З часом все стає краще. Вже якийсь досвід, навички. До того ж був час підготуватися і перевірити всі ці знання. Ми готові весь час до несення служби, ми вже звикли до подібних умов. Було якесь хвилювання в перші рази, але це дуже швидко минає", — додає Станіслав Мамчур.

Суспільне розповідало у листопаді, як у Рівному під час планових або аварійних відключень електроенергії на перехрестях працюють регулювальники. Це роблять на ділянках з високою інтенсивністю руху, повідомляли тоді у патрульній поліції.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Ми у Twitter

Джерело